ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

فلسطین، مساله نخست آزادگان امت عرب استسر اسقف مسیحیان در قدس اشغالی، تاکید کرد: فلسطین، مسئله نخست و اساسی آزادگان امت عربی است.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، مطران عطا الله حنا، در سخنرانی به مناسبت " روز قدس رهبران مقاومت" که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت تصویری برگزار می شود، به آزادگان امت عربی که فلسطین را مسئله نخست و اساسی برمی شمرند، سلام و درود فرستاد و بیان کرد: تعرض به قدس، تعرض به میراث و اصالت ما و تعرض به خاک مقدس فلسطین است.
سر اسقف مسیحیان در قدس اشغالی، گفت: حفظ شرافت امت عربی و اسلامی در گرو بازگشت فلسطین به صاحبان اصلی آن است و آوارگان فلسطینی، کلیدهای خانه‌هایشان در فلسطین را نزد خود نگه دارند.
مطران عطا الله حنا، با تاکید بر اینکه امت عربی و اسلامی بدون قدس و بدون بازگشت آن به صاحبانش هیچ شرافتی ندارد، ادامه داد: در روز جهانی قدس، ما به همه فرزندان امت اسلامی تکالیف معنوی، انسانی و ملی را یادآوری می‌کنیم، اینکه قدس را به حال خودش رها نکنید.
وی با اشاره به هفتاد و دومین سالگرد "یوم النکبه"، گفت: ما در روز جهانی قدس به آوارگان فلسطینی در همه دنیا هم درود می‌فرستیم و به آنها می‌گوییم کلیدهای خانه‌هایتان را نزد خود نگاه دارید.
گفتنی است، فلسطینیان و کشورهای عربی، سالگرد بیرون رانده شدن صدها هزار فلسطینی از سرزمین خود در روز ۱۴ مه ۱۹۴۸ را " یوم النکبه " می نامند و یکی از شاخص ترین نمادها که به عنوان نماد آن شناخته می شود، نماد «کلید» است. این نماد اعتراض به تصاحب سرزمین و املاک فلسطینیان است.


كد خبر: 37826  |  تاریخ درج خبر: 1399/03/02  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا