ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

روز جهانی قدس، یادآور مهمترین مساله جهان اسلام استرهبر جنبش انصار الله یمن، گفت: روز جهانی قدس، روز یادآوری مهم ترین مسئله جهان اسلام یعنی مسئله فلسطین است.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، عبدالملک الحوثی، در سخنرانی به مناسبت " روز قدس رهبران مقاومت" که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت تصویری برگزار می شود، با بیان اینکه روز جهانی قدس مناسبت مهمی که به امت اسلامی مسئولیت نخست خود را که همان مسئله فلسطین است را، یادآور می‌شود، گفت: ملت یمن در حمایت از مردم فلسطین تاکید دارند و این یک تعهد دینی، اخلاقی و انسانی برای ما است.
وی با بیان اینکه جنایات دشمن صهیونیستی به رفتارهای روزمره آنها در کنار محاصره فلسطینیان در نوار غزه تبدیل شده است، افزود: ملت یمن به وضوح حضور خود را در کنار محور مقاومت برای اتخاذ مواضع عملی در یاری رساندن به مسجد الاقصی و مقدسات آن، اعلام می‌کند.
رهبر جنبش انصار الله یمن با تاکید براینکه ما می‌خواهیم امت اسلامی بیدار شوند و قیام کنند، ابراز کرد: ما همه‌ی اشکال سازش با دشمن را محکوم می‌کنیم و آن را شرعا و قانونا حرام می‌دانیم و خواهان تحریم کالاهای اسرائیلی و آمریکایی و مقابله با سازش هستیم.
وی با بیان اینکه روز قدس، نماد اتحاد امت اسلامی در برابر دشمن مشترک صهیونیستی است، تعیین آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس را به منظور یادآوری مسئولیت بزرگ امت اسلامی نسبت به مسئله فلسطین برشمرد و گفت: روز قدس آمد تا به امت اسلامی سطح بالای مسئولیت خود را نسبت به نماد بزرگ مقدسات اسلامی یادآور شود.
الحوثی با اشاره به اینکه مقدسات، نماد بزرگ اتحاد امت اسلامی است، افزود: دشمن صهیونیستی خطری برای همه امت اسلامی محسوب می شود که خطر آن، صرفا نظامی و امنیتی نیست.
رهبر جنبش انصار الله یمن به حضور مواضع خودجوش کشورهای عربی غرب آسیا در قبال فلسطین و مقدسات اشاره و ابرازکرد: مسئله قدس از ابتدا تا به امروز به نسبت خطری که آن را تهدید می‌کند مورد توجه قرار نگرفته بود و بیش‌تر نظام‌ها و ملت‌های عرب منطقه غرب آسیا، اهتمام جدی در این خصوص نشان نداده‌اند اما با اهتمام امام خمینی(ره) برای قدس شریف، در حال حاضر محور مقاومت، گسترش یافته است.
گفتنی است، سخنرانی رهبر معظم انقلاب به مناسب روز قدس نیز، ساعت 12 به وقت تهران جمعه 2 خرداد 99، به صورت زنده از رسانه های ملی و بین المللی پخش خواهد شد.


كد خبر: 37825  |  تاریخ درج خبر: 1399/03/02  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا