ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ما امروز به قدس و آزادسازی آن نزدیک هستیمدبیرکل حزب‌الله لبنان، تاکید کرد: ما امروز به قدس و آزادسازی آن نزدیکتر هستیم و حزب الله قاطعانه به مسئله فلسطین پایبند خواهد بود.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان،  سید حسن نصرالله در سخنرانی به مناسبت " روز قدس رهبران مقاومت" که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت تصویری برگزار می شود، گفت: حزب‌الله، قاطعانه به آرمان فلسطین ملزم بوده و همواره در کنار مردم آن و گروه‌های مقاومت اسلامی برای آزادسازی قدس شریف، حرکت خواهد کرد.
وی، نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به روز جهانی قدس را، اقدامی مبارک و میراث بزرگ امام خمینی(ره) برای جهان اسلام برشمرد و گفت: امام خمینی(ره) با اعلام روز جهانی قدس در ایران نشان داد که این کشور به مسئله فلسطین، جهاد برای آزادسازی قدس شریف و عدم فراموشی آن، همواره پایبند بوده است.
دبیرکل حزب‌الله لبنان، با اشاره به اینکه اقدام برخی از کشورهای عربی منطقه غرب آسیا در تلاش برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، صورت واقعی امت اسلام نبوده است، تصریح کرد: افراد و کشورهایی که دست دوستی به سمت رژیم غاصب اسرائیل دراز کرده‌اند، موضع ضعیفی در این باره داشته و امروز چهره واقعی خود در برابر فلسطین را نشان داده‌اند.
وی با بیان اینکه مقامات صهیونیست با شکست متحدان خودشان در چند جبهه منطقه، ناامید شده‌اند، ادامه داد: همه فتنه‌ها و توطئه‌ها برای جدا کردن ما مسلمانان از هم، به شکست منتهی شده و وحدت بین مسلمانان و امت اسلام، تأکیدی بر آن می باشد که تلاش‌ها برای به انزوا کشاندن فلسطین نیز شکست خورده است.
سید حسن نصرالله با تاکید بر وحدت امت اسلام، خاطرنشان کرد: ما امروز به قدس و آزادسازی آن نزدیکتر هستیم و حزب الله قاطعانه به مسئله فلسطین پایبند خواهد بود.

شهید سلیمانی، شهید قدس است
دبیرکل حزب‌الله لبنان، با بیان اینکه روز جهانی قدس، یکی از حامیان و جهادگران خود را از دست داده است، گفت: امسال حاج قاسم سلیمانی، که یکی از ارکان مقاومت در منطقه بود، در بین ما نیست. او شهید بزرگ قدس است و ما راه او را ادامه خواهیم داد و به او قول می‌دهیم که آرزوهایش را محقق کنیم و در این مسیر گام خواهیم برداشت و همانند گذشته در جبهه‌ها حضور خواهیم داشت.
وی، شهید حاج قاسم سلیمانی را بزرگترین تمهید کننده میدانی برای پیروزی‌های بزرگ مقاومت معرفی کرد و افزود: این شهید شب و روز در طول عمر شریف و پربرکت خود تلاش می‌کرد تا مقاومت در همه کشورهای منطقه مقتدر، آماده و قوی باشد و بتواند پیروزی قدس را به ثمر نشاند؛ روزی که همه در انتظار آن هستیم.
 سید حسن نصرالله با تاکید بر تلاش برای رفع موانع و اتحاد و همبستگی بیشتر در امت اسلام، گفت: ما امروز همه زمینه‌ها را برای تحقق پیروزی قدس فراهم می‌کنیم، روزی خواهد آمد و ما در آن روز، اگر خدا بخواهد، باهم در قدس و در مسجد الاقصی نماز خواهیم خواند.
گفتنی است، سخنرانی رهبر معظم انقلاب به مناسب روز قدس نیز، ساعت 12 به وقت تهران جمعه 2 خرداد 99، به صورت زنده از رسانه های ملی و بین المللی پخش خواهد شد.


كد خبر: 37823  |  تاریخ درج خبر: 1399/03/02  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا