ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

معامله قرن، از سوی مردم بحرین محکوم استرهبر شیعیان بحرین، تاکید کرد: طرح ضد فلسطینی آمریکا، موسوم به معامله قرن، محکوم و غیر قابل قبول است.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، در سخنرانی به مناسبت " روز قدس رهبران مقاومت" که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت تصویری برگزار می شود، با بیان اینکه روز جهانی قدس روز مسجد الاقصی، قدس، فلسطین و همه امت مسلمان بجز دشمنان این امت و توطئه‌گران بر فلسطین است، ابرازکرد: اقدام ابرمردی چون امام خمینی(ره) در نام‌گذاری آخرین جمعه ماه رمضان به نام روز قدس، بر اساس آگاهی از اسلامی عمیق و بصیرتی آینده‌نگر، نافذ و چشم‌انداز سیاسی طولانی و فقهی دقیق، صورت گرفته است.
رهبر شیعیان بحرین، با اشاره به طرح ضد فلسطینی آمریکا، موسوم به معامله قرن، گفت: این طرح به همراه نشست منامه، پایتخت بحرین که در آن از بخش اقتصادی معامله قرن رونمایی شد و همچنین سبقت‌گیری برخی کشورهای عربی برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، محکوم و غیر قابل قبول است.
وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی امروزه در چشم رژیم‌های عربی منطقه، همانند «دوستی» است که از آن‌ها امنیت می‌خواهد و با حمایت این رژیم، به دنبال حفظ موجودیت خود هستند، افزود: افزایش فعالیت‌های رسانه‌ای در راستای حمایت از عادی سازی روابط با رژیم صهیونیسی در برخی از کشورهای اسلامی آن هم تحت حکومت رژیم‌های سیاسی آن‌ها، نشان دهنده‌ی اجرای اقدامات صهیونیستی مخرب در این کشورها است.
مردم بحرین در راه پیروزی قدس، مقاومتی مشترک دارند
آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، با اشاره به سخنرانی ویژه‌ی امسال رهبران مقاومت به مناسبت روز قدس، گفت: رهبران جریان‌ها و گروه‌های مقاومت امروز با هم جمع شده‌اند تا در یک منبر واحد به امت مسلمان و دشمن صهیونیست پیامی بفرستند که مردم بحرین گزینه‌ای جز مقاومت مشترک با همه فرزندان این جبهه علیه اشغالگران صهیونیست ندارند، بنابراین باید با پروژه عادی‌سازی و معامله قرن آمریکا مقابله کنند.
وی با اشاره به اینکه مردم بحرین از هرگونه توطئه و پشت کردن به فلسطین و تسلیم شدن در برابر دولت آمریکا و صهیونیست‌ها آن هم به دست رژیم سیاسی در بحرین (آل خلیفه) بیزار و مبرأ است، ادامه داد: موضع مردم این کشور در برابر ظلم به مظلومان مسلمان جهان، سخت و مبتنی بر فداکاری و جان فشانی و همچنین، جهاد مقابل هرگونه کوتاهی در برابر کرامت، استقلال و تمامیت ارضی امت اسلامی است.
رهبر شیعیان بحرین، به شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه نیز، اشاره کرد و افزود: یاد شهید سلیمانی یعنی یادآوری مسجد الاقصی. شهید سلیمانی فرد نمونه در ایمان، جهاد، صبر، عزم و بصیرت و فداکاری بود و این توان را داشت که روح انقلابی دیگران را نیز به حرکت درآورد.
آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، در پایان از همه‌ی جبهه های محور مقاومت و قهرمانان آن‌ها که برای نجات امت و بازگرداندن کرامت آن تلاش می‌کنند، تقدیر و تشکر کرد.
گفتنی است، سخنرانی رهبر معظم انقلاب به مناسب روز قدس نیز، ساعت 12 به وقت تهران جمعه 2 خرداد 99، به صورت زنده از رسانه های ملی و بین المللی پخش خواهد شد.

 


كد خبر: 37822  |  تاریخ درج خبر: 1399/03/02  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا