ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

پاسخ آیت‌الله فاضل در خصوص علائم ظهور امام زمان (عج) و شیوع بیماری کروناآیت الله محمد جواد فاضل لنکرانیچنین حوادث، بلاها و امراضی در طول تاریخ مکرراً با شدت و ضعف محقق شده است و به‌هیچ‌وجه نمی‌توان آن را به‌عنوان یکی از علائم ظهور دانست.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، در پی حاشیه‌سازی‌های اخیر در فضای مجازی در خصوص مسائل و اتفاقات پیش‌آمده بیماری کرونا و علائم ظهور امام زمان (عج) آیت‌الله فاضل لنکرانی در پاسخ به سؤالی که باب شایعات در فضای مجازی علی‌الخصوص بر مسائل دینی و اعتقادی در رابطه با بیماری با آخرالزمان و شمردن این اتفاق از علائم ظهور، گفت: علائم ظهور از امور توقیفی است و باید به آنچه در منابع معتبر آمده اکتفا شود و برحسب متون دینی حوادث این زمان از علائم ظهور شمرده نشده، بنابراین اضافه نمودن از مصادیق قول به غیر علم و بلکه از موارد تحریف دین است.
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) بیان داشت: چنین حوادث و بلاها و امراضی در طول تاریخ مکرراً با شدت و ضعف محقق شده است و به‌هیچ‌وجه نمی‌توان آن را به‌عنوان یکی از علائم ظهور و یا قریب‌الوقوع بودن آن دانست. از علائم انتظار واقعی آن است که از تحریف دین جلوگیری شود و ذهن جامعه و جوانان را بدون دلیل متوجه امور غیرواقعی ننماییم و هر حادثه‌ای ولو عجیب و سهمگین را نمی‌توان از علائم ظهور دانست.


كد خبر: 37409  |  تاریخ درج خبر: 1399/01/16  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا