ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

فعالیت های قرارگاه جهادی سلیمانی در خراسان شمالیمسئول اداره تبلیغ حوزه علمیه خراسان شمالی، از تداوم اقدامات جهادی طلاب و روحانیان مدیریت استانی در خراسان شمالی در عرصه سلامت خبر داد.

حجت‌الاسلام مهدی مهرپویان در گفتگو با روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، ضمن تشریح فعالیت‌ها و اقدامات جهادی طلاب و روحانیان خراسان شمالی در عرصه مقابله و مبارزه با ویروس کرونا، اظهار کرد: فعالیت‌های جهادی طلاب و روحانیان این استان در قالب قرارگاه مرکزی جهادی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تا پایان شیوع این ویروس منحوس ادامه دارد.
وی افزود: در ابتدای شیوع این ویروس و بیماری، مدیریت حوزه علمیه خراسان شمالی با ارسال نامه‌ای به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان، آمادگی طلاب و روحانیان مدارس علمیه مختلف خراسان شمالی را برای همکاری و مساعدت با آن مجموعه اعلام کرد.
حجت‌الاسلام مهرپویان برگزاری جلسه توجیهی طلاب و نیروهای جهادی با حضور دکتر امانی از علوم پزشکی استان و برگزاری جلسه مدیران مدارس علمیه استان با مجموعه علوم پزشکی و مسئول پایگاه بسیج بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) را ازجمله اقدامات اولیه به‌منظور ورود طلاب و روحانیان خراسان شمالی به عرصه جهاد سلامت برشمرد.
وی که مسئول نمایندگی معاونت تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه علمیه قم در خراسان شمالی نیز می باشد، افزود: هم‌زمان با فعال شدن گروه‌های جهادی مدارس علمیه استان اعم از برادران و خواهران با هدف ریشه‌کن شدن کرونا ویروس، روحانیون هجرت استان در روستاها هم به‌منظور فرهنگ‌سازی و تبلیغ رعایت نکات بهداشتی فعالیت خود را آغاز کردند.
حجت‌الاسلام مهرپویان خاطرنشان کرد: برگزاری جلسه آموزشی و توجیهی برای طلاب و روحانیان جهادگر توسط هلال احمر استان، حضور گروه جهادی روحانیون در پایانه مسافربری و ورودی های بجنورد از طرف مانه و سملقان و گرفتن تست تب از مسافران و همچنین حضور گروه جهادی حوزه علمیه استان در ورودی شهرک گلستان و ضدعفونی کردن وسایل نقلیه و تب سنجی ازجمله فعالیت‌های جهادی طلاب و روحانیان استان در این ایام بوده است.
وی ادامه داد: فعالیت گروه جهادی روحانیون هجرت در ورودی شیروان از طرف فاروج و همکاری در شبکه بهداشت و درمان و بسته‌بندی اقلام بهداشتی و ضدعفونی کردن عابر بانک‌های کل شهرستان ازجمله اقداماتی است که به‌صورت جهادی از سوی حوزویان استان صورت گرفته است.
مسئول اداره تبلیغ حوزه علمیه خراسان شمالی اضافه کرد: ثبت‌نام و اعلام آمادگی تعداد ۴۲ نفر از روحانیان مرکز استان برای خدمت در بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) بجنورد (بیمارستان ویژه بیماران کرونا) و اعلام این آمادگی به علوم پزشکی استان از دیگر اقدامات طلاب و روحانیان خراسان شمالی برای مقابله با کرونا است.
حجت‌الاسلام مهرپویان همچنین با اشاره به فعالیت 50 نفر از طلاب خواهر در زمینهٔ دوخت ماسک که اکنون هم در برخی از شهرستان‌ها ادامه دارد، گفت: در این راستا همچنین کارگاه خیاطی طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (س) آشخانه به‌منظور تهیه ملزومات پزشکی مانند ماسک و لباس مخصوص پرستاران و کادر درمانی بیمارستان پورسینای آشخانه شروع به کار کرده است.
مسئول اداره تبلیغ حوزه علمیه خراسان شمالی در پایان اظهار کرد: افزون بر این موارد طلاب و روحانیان استان در فضای مجازی نیز فعالیت‌هایی با هدف تشویق مردم به رعایت دستورات بهداشتی، نرفتن به سفر، عدم دید و بازدید نوروزی، فرهنگ‌سازی برای ماندن در خانه و ... را انجام می‌دهند و این جهاد مقدس در عرصه سلامت همچنان ادامه دارد.
گفتنی است، روحانیون هجرت استان خراسان شمالی جهت سلامتی امام زمان(عج) و دفع بلای کرونا ویروس 5 رأس گوسفند قربانی و گوشت آن را بین نیازمندان تقسیم کردند.


كد خبر: 37326  |  تاریخ درج خبر: 1399/01/06  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا