ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ضرورت مقابله با شبهات در فضای مجازیاستاد شیعه شناسی مطرح کرد: حوزه های علمیه و اساتید، باید با شبهاتی که امروز در فضای مجازی علیه تشیع مطرح است مقابله نمایند.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آيت الله سیدمحمد حسيني قزويني در سی و هفتمین نشست تخصصی از سلسله نشست های «کلمه سواء» که به همت هیئت اندیشه ورز اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی معاونت پژوهش این حوزه، ویژه اساتید حوزه علمیه امروز صبح برگزار شد، به آشنایی با جریانات انحرافی درون شیعی؛ تهدیدها و راهکارهای آن پرداخت.
استاد شیعه شناسی با بیان اینکه در تاریخ اسلام، بروز و ظهور فرقه های مختلف وجود داشته است و برخی نیز هنوز ادامه دارند، مطرح کرد: حوزه های علمیه و اساتید، باید با شبهاتی که امروز در فضای مجازی علیه تشیع مطرح است مقابله نمایند لذا باید با آگاهی از آنها، توانمندی پاسخگویی به شبهات را نیز در خود تقویت کنند.
آيت الله حسيني قزويني بیان کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری، امروز فضای مجازی قتلگاه جوانان ما شده است از این رو با توجه به اهمیت و ضرورت موضوع باید در عرصه ی پاسخگویی به شبهات با قدرت ورود پیدا کنیم چرا که اگر ما حرکت نکنیم قطعا این مشکلات گریبان گیر خود و خانواده ما خواهد شد.
استاد شیعه شناسی با اشاره به تعبیر امام صادق(ع) از علما مبنی بر اینکه «عُلَمَاءُ شِيعَتِنَا مُرَابِطُونَ فِی الثَّغْرِ الَّذِي يَلِي إِبْلِيسَ وَ عَفَارِيتَهُ؛ علما همانند مرزدارانی هستند که در برابر ابلیس و لشگرهایش صف کشیده و از یورش آنها به افرادی از شیعیان ما که قدرت دفاع از خود ندارند جلوگیری می‌کنند»، تصریح کرد: علما، مرزبان هستند یعنی 24 ساعت در شبانه روز، آتش به اختیار مراقب هستند که دشمن کوچکترین نگاهی به سرزمین اسلامی نکند و بدون اجازه از فرمانده نیز، اجازه شلیک دارند.
آيت الله حسيني قزويني با بیان اینکه فرقه های ضاله، با توهین به مقدسات تشیع و سایر ادیان فعالیت می کنند، در پایان تاکید کرد: در شرایط کنونی و ظهور فرق انحرافی متعدد در فضای مجازی، علما باید از مرزهای تشیع دفاع و از ورود شیاطین و شبهات به افکار جوانان جلوگیری کنند.
گفتنی است، سی و هشتمین همایش تخصصی از سلسله نشست های «کلمه سواء» هیئت اندیشه ورز اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان نیز عصر امروز ساعت 15:30 ویژه عموم طلاب برگزار می شود.


كد خبر: 37112  |  تاریخ درج خبر: 1398/11/28  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا