ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

در جمع مدیران مدارس علمیه ارائه شد؛ گزارش کوتاهی از برنامه‌های سال آینده معاونت فرهنگی‌اجتماعی حوزه علمیه خراسانمعاون فرهنگی‌اجتماعی حوزه علمیه خراسان، ضمن پاسخ به سؤالات مدیران مدارس، گفت: بحث سواد رسانه و آموزش مجازی به مسئولان مدارس اجرا شده و در حال گفت‌وگو و مطالعه طرح‌هایی هستیم که چگونه می‌توان با وسایل الکترونی مثل موبایل و تبلت در مدارس برنامه ریزی کرد.

به گزارش روابط‌عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت‌الاسلام مقامی، معاون فرهنگی‌اجتماعی این حوزه در اجلاس سراسری مدیران مدارس علمیه خراسان که در مدرسه علمیه سلیمانیه برگزار شد، به ارائه برنامه‌های آینده معاونت خود پرداخت.
وی در ابتدا گفت: در معاونت فرهنگی حوزه علمیه خراسان چهار عرصه دنبال می‌شود که شامل اخلاق و تهذیب، سیاست و جامعه، قرآن و عترت و نیز جهاد، ایثار و شهادت است و در راستای 5 سند بالادستی فعالیت‌های متنوعی در آن صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به نمونه‌هایی از این فعالیت‌ها گفت: طرح اخلاق و سلوک انقلابی هر هفته در مدرسه علميه عالي نواب اجرا می‌شود، طرح چراغ راه که به معرفی کتاب‌های اخلاقی شاخص پرداخته و هر هفته به مدارس فرستاده می‌شود، طرح عبادالرحمن که معرفی شخصیت‌های اخلاقی است، از این موارد است.
حجت‌الاسلام  مقامی، افزود: طرح حسن مطلع که تشویق اساتید به اختصاص دو دقیقه برای اخلاق در ابتدای درس خود است، طرح صمیمانه که حضور صمیمی اساتید برجسته اخلاق در جمع طلاب مدارس است، طرح سفیر معنویت که اعزام استاد اخلاق به مدارس مشهد و شهرستان‌ها است، طرح روضه رضوان که تهیه محتوای مناسب جهت فضاسازی مدارس است نیز از جمله این طرح‌ها است.
وی تصریح کرد: برگزاری دوره‌های تربیت مربی در 17 عنوان برای طلاب، دوره‌های عمومی در 19 عنوان برای مردم، طرح اولوالباب برای توانمندسازی اساتید و مربیان، کانون‌های صحیفه سجادیه، قرآن و عترت و اخلاق که تشکیل شده و مشغول فعالیت هستند، با قوت بیشتری به برنامه‌های خود ادامه می‌دهند.
وی با اشاره به دیگر برنامه‌های آینده این معاونت، گفت: برنامه جامع فرهنگی در 60 صفحه شامل بحث‌هایي مثل تغذیه و ورزش تدوین شده است که تا مهر آینده اجرا می‌شود و زمان باقیمانده، فرصت مناسبی است که مدیران حوزه‌های علمیه نظرات خود را درباره آن به ما ارائه دهند.
معاون فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان در پایان، ضمن پاسخ به سؤالات مدیران مدارس، گفت: بحث سواد رسانه و آموزش مجازی به مسئولان مدارس اجرا شده و در حال گفت‌وگو و مطالعه طرح‌هایی هستیم که چگونه می‌توان با وسایل الکترونی مثل موبایل و تبلت در مدارس برنامه ريزي کرد.


كد خبر: 37039  |  تاریخ درج خبر: 1398/11/24  |  کد خبرنگار: 3752
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا