ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

اجلاس سراسری مدیران، فرصت مناسبی برای گفت‌وگو با مدیر حوزهامام جمعه تربت حیدریه گفت: اجلاس سراسری مدیران مدارس علمیه خراسان، فرصت مناسبی برای مدیران است که مدیر حوزه علمیه را از نزدیک دیده و به صورت مستقیم با ایشان تماس و ارتباط داشته باشند و برنامه‌های حوزه را برای اجرای در مدارس دریافت کنند.

حجت‌الاسلام محمد عصمتی یحیی آبادی، امام جمعه و مدیر مدرسه علمیه هراتی شهرستان تربت حیدریه در گفت‌وگو با روابط‌عمومی حوزه علمیه خراسان در حاشیه اجلاس سراسری مدیران مدارس علمیه استان‌های خراسان، گفت: مقاومت و ظلم‌ستیزی جزء اصول اولیه اسلام و مکتب ائمه است.
وی با اشاره به کلامی از امیر مؤمنان(ع) به‌عنوان آخرین وصیت ایشان، گفت: حضرت علی(ع) می‌فرمایند: یاور ستم‌دیده باش و دشمن ستمگر، چنان‌که قرآن کریم نیز می‌فرماید: بر ظالمان تکیه ننمایید که آتش شما را فرامی‌گیرد.
وی افزود: بنابراین اصل و گفتمان مقاومت، جزء اصول مسلم اسلام است، از این جهت، حوزه‌های علمیه کل جهان و از جمله حوزه خراسان با الهام از مکتب اهل بیت(ع) یقینا باید مروج فرهنگ مقاومت باشند و باید به‌عنوان کار فرهنگی مهم این گفتمان را در جامعه و میان مردم نهادینه کنند.
امام جمعه تربت حیدریه در بخش دیگری از سخنان خود نیز گفت: اجلاس مدیران بسیار حرکت خوبی است و هر سال برنامه‌های متنوعی از جلسات خصوصی و عمومی، نشست‌ها، جلسات تخصصی و سخنرانی‌ها برگزار می‌شود که مدیران از آن استفاده می‌کنند.
وی افزود: اجلاس سراسری مدیران مدارس علمیه خراسان، فرصت مناسبی برای مدیران است که مدیر حوزه علمیه را از نزدیک دیده و به صورت مستقیم با ایشان تماس و ارتباط داشته باشند و برنامه‌های حوزه را برای اجرای در مدارس دریافت کنند.
وی در پایان با ارائه پیشنهاداتی، تصریح کرد: وضعیت آموزشی در حال حاضر قابل‌قبول است اما باید به وضعیت تعطیلی‌ها بیشتر رسیدگی شود، زیرا از مجموعه 365 روز، 200 روز تعطیل است و این تعطیلات باید مدیریت شود چون آفت بزرگ مسیر آموزشی است و اگر بتوانیم از آن بکاهیم، رشد علمی طلبه‌ها سریع‌تر می‌شود.
 


كد خبر: 37037  |  تاریخ درج خبر: 1398/11/24  |  کد خبرنگار: 28038
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا