ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ستاد خدمت رسانی نهادهای حوزوی خراسان تشکیل شدستاد خدمت رسانی نهادهای حوزوی خراسان برای کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان تشکیل و تصمیماتی برای امداد رسانی به مردم تصویب شد.

به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسان ستاد خدمت رسانی نهادهای حوزوی خراسان برای کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان تشکیل و تصمیماتی برای امداد رسانی به مردم تصویب شد.
این ستاد متشکل از مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان، مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان، بسیج طلاب و اساتید، دفتر تبلیغات اسلامی، اداره کل تبلیغات اسلامی، اداره کل اوقاف و امور خیریه، جمعیت هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی(ره) و مرکز خدمات استان خراسان رضوی آغاز به کار کرد و تصمیماتی برای استفاده مطلوب تر از ظرفیت حوزه علمیه در امدادرسانی به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان تصویب شد.
در این جلسه آیت الله سید مصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان و رئیس این ستاد با اشاره به حضور خلاقانه، جامع و منسجم این حوزه در حادثه سیل ابتدای سال ۹۸ ابراز کرد: در این ستاد نحوه خدمت رسانی و وظایف و نیازها با هماهنگی منطقه سیل زده برنامه ریزی می شود.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی، مسئول بسیج طلاب و اساتید خراسان نیز در این جلسه ضمن قدردانی از محوریت این حوزه در ستاد که در ابتدای سال 98 کار قابل تحسینی ارائه شده است، اظهار کرد: فعلا نیازی به اعزام نیرو نیست و اقلام و کمک های نقدی می بایست مدنظر باشد.
وی افزود: حوزه علمیه باید جایگاه خود را در حوادث و سوانح تعیین کند گفت حضور یک طلبه برای آرامش مردم و نیز تاثیرگذاری حوزویان در جامعه باید در کنار خدمات سازندگی مدنظر قرار گیرد.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین اسدی، مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی امداد معنوی و حمایت های روانی به ویژه از سوی حوزویان را در حوادث و سوانح مهم خواند و ابراز کرد:حوزه فاخر خراسان در سیل ابتدای سال ۱۳۹۸ خوش درخشید.
وی در ادامه پیشنهاد کرد: با توجه به تفاهم نامه میان حوزه علمیه خراسان و نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر از توان کانون های طلاب این جمعیت نیز استفاده شود.
حجت الاسلام و المسلمین حمید ایزدی، مسئول دبیرخانه این ستاد و معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان نیز به ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده پرداخت.
گفتنی است، قرارگاه جهادی «سردار شهید حاج قاسم سلیمانی» حوزه علمیه خراسان در منطقه سیل زده سیستان و بلوچستان آماده خدمت رسانی شده است.
همچنین اقشار مردم به ویژه روحانیون و طلاب می توانند به منظور کمک رسانی به سیل زدگان، وجوه نقدی خویش را به شماره کارت 6037997900001489 به نام کمیته امداد و حوزه علمیه خراسان، واریز کنند.


كد خبر: 36809  |  تاریخ درج خبر: 98/10/27  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا