ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

طلاب، بیانیه گام دوم انقلاب را مثل کفایه مباحثه کنندسخنران جلسه بصیرتی مدرسه علمیه امام صادق(ع) چناران گفت: یکی از مهم‌ترین راه‌های رسیدن به زمینه‌سازی ظهور، همین پیاده‌کردن بیانیه گام دوم انقلاب است و خوب است که طلاب، بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری را مثل کفایه مباحثه کنند.

به گزارش روابط‌عمومی حوزه علمیه خراسان، نشستی بصيرتي‌سياسي، به مناست ایام بصيرت و ميثاق امت با ولايت، در مدرسه علميه امام صادق(ع) شهر چناران، با حضور حجت‌الاسلام امجدي‌زاده، از اساتید این حوزه برگزار شد.
حجت‌الاسلام امجدي‌زاده ضمن تصريح نقش حوزه‌هاي علميه و روحانيت در بيانيه گام دوم انقلاب گفت: حوزه‌هاي علميه و روحانيت در زمان كنوني تنها داعيه‌دار دين اسلام هستند و مركز نشر اسلام و تبليغ آن، حوزه‌هاي علميه و روحانيت است.
وی تصریح کرد: مهم‌ترين منشأ تمام مشكلات ما در جامعه به غيبت امام زمان(عج) برمي‌گردد و بزرگ‌ترين خلأ معنوي نيز، همين غيبت است كه بايد توسط روحانيت تبيين و برطرف گردد.
وی با اشاره به اینکه وجه تسميه ناميدن طلاب به سربازان امام زمان نيز از همين رو است، گفت: انقلاب ما به انقلاب جهاني امام زمان(عج) متصل مي‌شود و امام خمینی(ره) اين مسئله را قبل و بعد از انقلاب بارها فرموده‌اند كه عَلم انقلاب به دست امام زمان سپرده مي‌شود.
حجت‌الاسلام امجدي‌زاده با بيان اينكه زمينه‌سازان ظهور در لسان روايات، ايرانيان هستند، افزود: علما، منظور از زمينه‌سازي را همين انقلاب اسلامي دانسته‌اند و اين زمينه‌سازي ظهور، یک اصل براي زندگي طلبگي هر طلبه محسوب مي‌شود.
وی تصريح كرد: يكي از مهم‌ترين راه‌هاي رسيدن به زمينه‌سازي ظهور، همين پياده‌كردن بيانيه گام دوم انقلاب است و خوب است که طلاب، بيانيه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبري را مثل كفايه مباحثه كنند.
وي با اشاره به اینکه ما طلاب و روحانيان حوزه‌هاي علميه بايد نقشمان را در بيانيه گام دوم انقلاب پيدا كنيم، گفت: دو نقش در اين بيانيه براي ما فرض است، نقش اولي كه بر عهده ماست به‌عنوان يك ايراني در همه عرصه‌ها است، و دومين و مهم‌ترين نقشي كه بر عهده ما است به‌طور خاص نقش طلبه و روحاني است كه بايد در راستاي اعتلاي انقلاب ايفا شود و مسئوليت اجراي تمام بندهاي بيانيه دقيقا و فقط بر دوش حوزه‌هاي علميه و روحانيان است.
حجت‌الاسلام امجدي‌زاده با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب، گفت: پياده‌كردن معنويت و اخلاق در سطح جامعه که از تأکیدات رهبری است، كار فضلاي حوزه هاي علميه است و نقطه عطف لغزش جامعه ما، معنويت و اخلاق است؛ اين دو وسيله گرانسنگ بايد در طلاب وجود داشته باشد و طلبه و روحاني بايد مجهز به سلاح معنويت و اخلاق باشد.
 


كد خبر: 36793  |  تاریخ درج خبر: 1398/10/22  |  کد خبرنگار: 3752
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا