ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

کنفرانس علمی «تعریف علم اصول» در مدرسه عالی نواب برگزار شدکنفرانس علمی «تعریف علم اصول» با ارائه حجت الاسلام عباس رضائی و با حضور حجت الاسلام رضا میهن دوست به عنوان استاد ارزیاب در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه عالی نواب، کنفرانس علمی «تعریف علم اصول» با ارائه حجت الاسلام عباس رضائی و با حضور حجت الاسلام رضا میهن دوست به عنوان استاد ارزیاب در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار گردید.
طلبه رشته تخصصی فقه و اصول در ابتدای کنفرانس علمی خود ابراز کرد: از جمله نکاتی که باید در تعریف علم اصول مورد توجه قرار گیرد، شرط جامعیت و مانعیت می ­باشد و تعریف علم اصول می بایست به گونه ای ذکر شود که شامل علومی همچون: علم کلام، درایه و قواعد الفقهیه نگردد.
وی در ادامه اظهار داشت: از مقایسه تعاریفی که علماء متقدم و متأخر همچون شیخ طوسی و محقق اصفهانی از علم اصول ارائه داده اند و همچنین با توجه به تعریف جدید شهید صدر، می توان چند نکته را استنتاج کرد. ازجمله اینکه تعریف علم اصول باید از اتقان برخوردار باشد؛ زیرا تعریف هر علمی با توجه به مسائل آن علم ارائه می گردد و توجه به این امر، اتقان در تعریف علم اصول را می طلبد.
ارائه دهنده به این نکته نیز اشاره کرد که تعریف شهید صدر از علم اصول همان بیان شیخ طوسی و سید مرتضی می باشد که عبارت است از : «علم اصول، علم به ادله فقه است اجمالا» و این تعریف بدین معنی است که علم اصول، علمی استدلالی است که به صورت اجمال در تمام ابواب فقه جاری می شود.
در بخش پایانی کنفرانس علمی، حجت الاسلام رضا میهن دوست  مدرّس علم اصول، در راستای موضوع کنفرانس و در مقام جمع بندی جلسه، نکاتی را بیان کرد.
لازم به ذکر است این کنفرانس علمی از طرف واحد پژوهش مدرسه علمیه عالی نواب با حضور طلاب محترم رشته تخصصی فقه و اصول برگزار گردید.


كد خبر: 36780  |  تاریخ درج خبر: 1398/10/22  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا