ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

کارگاه خودشناسی و ارتباط موثر با همسر برگزارشدمرکز مشاوره و مهارت آموزی حوزه علمیه خراسان، کارگاه خودشناسی و ارتباط موثر با همسر را ویژه بانوان، برگزار کرد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، کارگاه خودشناسی و ارتباط موثر با همسر ویژه بانوان، به همت مرکز مشاوره و مهارت آموزی این حوزه برگزار شد.
کارشناس مسائل خانواده در این نشست با بیان اینکه خودشناسي به معني اين است كه انسان مقام واقعي خويش را درك كند، گفت: انسان باید بداند كه آزاد، مختار، مسئول خويشتن، افراد ديگر و آباد و بهتر كردن جهان و همچنین امانتدار الهي است و برحسب تصادف، برتري نيافته تا استبداد بورزد و همه چيز را براي شخص خود تصاحب كند و مسئوليت و تكليفي براي خويشتن قائل نباشد.
وی با اشاره به اینکه يكي از عوامل خودشناسي آشنايي با نقص‌هاي خود است، افزود: ترس و وحشت از اعتراف به نقايص خود باعث مي شود انسان بر واقعيت دروني خود پرده افكنده و نسبت به رفع آن نكوشد، اما با تلاش و صداقت مي توان به نقص هاي دروني آگاهي يافت و نسبت به رفع آنها كمر همت بست.
کارشناس مسائل خانواده در ادامه با بیان اینکه يكى از عوامل سلامت، پايدارى و تحكيم خانواده، وجود تعامل صحيح و سازنده همسران مى باشد، تاکید کرد: يك بخش اين تعامل، تعامل رفتارى همسران است كه در قالب وظايف و نقش ها تعريف مى گردد.
وی با اشاره به اینکه محبت و علاقه زن و شوهر به یکدیگر از آیات الهی و مقدس است و با ازدیاد ایمان فرد پیوند دارد، در پایان گفت: باید از هر امر مشروعی که به تعمیق این احساس کمک می کند یاری جست و از اموری که میان همسران ایجاد کدورت و سردی می کند، اجتناب کرد، البته این امر نیازمند کسب مهارت های گوناگونی است که برخی را حجت درون (عقل) و برخی را حجت برون (شرع) بیان می کند.


كد خبر: 36779  |  تاریخ درج خبر: 1398/10/20  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا