ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

نشست علمی طلبه و عرصه های فرا رو در مدرسه امام محمد باقر(ع)نشست علمی طلبه و عرصه های فرا رو به همت واحدپژوهش مدرسه امام محمد باقر(ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، نشست علمی طلبه و عرصه های فرا رو به همت واحدپژوهش مدرسه امام محمد باقر(ع) برگزار شد.
در این نشست، حجت الاسلام خانعلي ابراهیمی، مدیر مدرسه علمیه امام محمدباقر(ع) ابراز کرد: در گذشته یک طلبه شاید می توانست با گذراندن دروس عمومی حوزه پاسخگوی نیاز جامعه و سوالات علمی مراکز علمی و شبهات باشد ولی در عصر حاضر قطعا اکتفا به دروس عمومی پاسخگوی همه فضاهای علمی و تبلیغی به معنای عام آن نیست و یک طلبه ضمن خواندن عمیق و کاربردی دروس عمومی حتما باید در یک عرصه علمی نیز تخصص به معنای اجتهاد در آن زمینه را پیدا کند.
وی با بیان اینکه امروزه به برکت زحمات علمای سلف که حکومت نظام جمهوری اسلامی عصاره زحمات علمی و ایدئولوژی بنا شده بر چهار ستون قرآن، سنت، اجماع و عقل توسط آنان است، اظهار کرد: عرصه های گوناگونی پیش روی طلاب در جامعه قرار دارد که یک طلبه با خوب درس خواندن می تواند در عرصه تالیف، تدریس، تبلیغ و... وارد شود و این امر جز با تکیه بر جهاد علمی میسر نیست.
مدیر مدرسه علمیه امام محمدباقر(ع) با اشاره به اینکه امروز سطح علمی و آگاهی جامعه رشد یافته است، اضافه کرد: این نکته نشان می دهد که طلاب علوم دینی باید سطح مطالعات خود را حتی در زمینه های میان رشته ای بالا ببرند.

 


كد خبر: 36777  |  تاریخ درج خبر: 1398/10/20  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا