ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

همایش بررسی و تحلیل شبهات فاطمیه برگزارشدهمایش بررسی و تحلیل شبهات فاطمیه، توسط مرکز تخصصی مطالعات تطبیقی مذاهب، پنجشنبه 19 دی‌ماه در مدرسه علمیه سلیمانیه مشهد برگزار شد.

 به گزراش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت‌الله نجم الدين طبسي در همايش بررسي و تحليل شبهات فاطميه که باهدف گونه و روش‌شناسی شبهات، توسط مرکز تخصصی مطالعات تطبیقی مذاهب  در مدرسه علميه سليمانيه مشهد برگزار شد، با اشاره به شبهات موجود و اختلاف در زمان و نحوه ی شهادت حضرت زهرا(س)، گفت: دشمنان اسلام و منافقان، می خواهند با روایت های غیر صحیح و ایجاد شبهه، مساله ی اصلی شهادت دختر گرامی پیامبر مکرم اسلام را کمرنگ و محو کنند.
کارشناس فرق و مذاهب اسلامی، پاک کردن صورت مساله را به عنوان یکی از طراحی های منافقان در ایجاد شبهات، عنوان کرد و افزود: آنان می خواهند بار مسئولیت جرم و جنایت های ائمه اطهار(ع) را از دوش عاملان آن، بردارند از این رو، با تغییر روایت ها در بین مردم، شبهه ایجاد می کنند.
آیت‌الله طبسي با اشاره به حدیثی گرانبها از پیامبر مکرم اسلام «ملعون ملعون من یظلم بعدی فاطمة ابنتی ویغصبها حق»، گفت: اگر نمی توانید از مظلوم دفاع کنید، در کنار ظالم هم نباشید و برای او صف نمایی نکنید.
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه دشمنان اسلام می خواهند اعتقادات مردم را زایل کنند در پایان، کتاب "فضائل فاطمه الزهرا(س)" را که به زبان حاکم نیشابوری یکی از علما و محدثان مشهور «اهل‌سنت» است معرفی کرد و گفت: در این کتاب با استناد به منابع تاریخی و روایی اهل‌سنت و کتاب‌های مهم روایی آنان مانند صحاح سته به بیان فضایل متعدد فاطمه زهرا(س) و برتری ایشان بر همه زنان عالم پرداخته شده و روایات زیادی از پیامبر اسلام(ص) در این زمینه نقل گردیده است.
گفتنی است، همايش بررسي و تحليل شبهات فاطميه، ویژه طلاب سطح 2، 3 و 4 خواهر و برادر حوزه علمیه خراسان، برگزار می‌شود.


كد خبر: 36772  |  تاریخ درج خبر: 1398/10/22  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا