ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

نخستین شماره دو فصلنامه علمی تخصصی «جستارهای ادب عربی» منتشر شدهمزمان با هفته پژوهش نخستین شماره از دو فصلنامه علمی تخصصی «جستارهای ادب عربی» چاپ و منتشر شد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، همزمان با هفته پژوهش نخستين شماره از دو فصلنامه علمي تخصصي «جستارهاي ادب عربي» به صاحب‌ امتیازی معاونت پژوهش این حوزه، مدیر مسئولی آیت الله سیدمصباح عاملی، سردبيری حجت الاسلام و المسلمين كندري و با همکاری قرارگاه علمي آموزشي ادبيات، چاپ و منتشر شد.
مقالات "واکاوی سبک شناسانۀ سورۀ مبارکۀ فجر"، "بررسی و تحلیل نمونه هایی بلاغی در سورۀ إسراء با تأکید بر نقش آن در کشف غرض الهی"، "بررسی جلوه‌های نوستالژی در اشعار فاروق جویده"، "بررسی گفتمان انتقادی در اشعار منسوب به امام سجاد (ع)"، "بررسی رمان «میرامار» نجیب محفوظ بر اساس چند صدایی باختین"، "تحلیل ساختاری و محتوایی رثای حسینی (مطالعۀ موردی: جلد پنجم کتاب أدب الطّف)" و" آموزه های قرآنی در دیوان جواهری" ، در شماره نخست اين نشريه پس از بررسي و تائيد داوران و مشاوران علمي حوزه و دانشگاه، پذيرش و به چاپ رسيد.
براساس این گزارش، كمك به ايجاد تحول فراگير پژوهشي در سطح حوزه علميه خراسان، توليد و نگارش متون پژوهشي معتبر جهت پاسخگویی به نیازهای علمی حوزه، جامعه و نظام اسلامی، معرفی‌ دستاوردهای‌ جدید پژوهشی‌ و ایجاد زمینه‌ تبادل‌ اندیشه‌، زمينه‌سازي براي نقد و بررسي آراء و نظريات مختلف، برابر نيازها و مطالبات نظام اسلامي و حمایت و ایجاد روحیه‌ و انگیزه‌ تحقیق‌ و ارج نهادن به پژوهشگران و محققان خراساني اين حوزه علميه، از اهداف انتشار این نشریه عنوان شده است.
دو فصلنامه جستارهاي ادب عربي، براي دومين شماره خود (پائيز و زمستان98) از مقالات علميِ طلاب، اساتيد و پژوهشگران حوزه و دانشگاه در موضوعات «زیبایی شناسی ادبی متون دینی (با محوریت قرآن و حدیث ) ؛ نقد و تحلیل نظریه های کلاسیک و نوین ادبی؛ تحلیل ساختاری و محتوایی شعر عرب؛ تاریخ ادبیات و سبک شناسی؛ شناخت و بررسی دیدگاه های زبان شناسی؛ مطالعات تطبیقی و بین رشته ای؛ و سایر محورهای مربوطه استقبال مي كند.
علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارائه مقاله می توانند با شماره 32008327-051 (اداره نشر و توليدات علمي معاونت پژوهش حوزه علميه خراسان) تماس حاصل نموده و يا به سامانه نشريه به آدرس http://alr.journals.hozehkh.com مراجعه نمايند.
گفتنی است، اين نشريه از آغاز سال 1398 شروع به فعاليت كرده و پروانه انتشار از معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به شماره ثبت 85440 را در تاريخ 17/04/1398 دريافت نمود.


كد خبر: 36593  |  تاریخ درج خبر: 98/10/05  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا