ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آزمون های علمی فوق العاده متقاضیان مجوز تدریس برگزار می شودمسئول اداره ارزشیابی علمی اساتید معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان، گفت: سومین مرحله آزمون های علمی فوق العاده متقاضیان مجوز تدریس در این حوزه، 18 تا 23 آذر برگزار می شود.

 حجت الاسلام مهدی اسماعيل نژاد در گفتگو با روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، گفت: هر ساله با توجه به نياز مدارس نسبت به جذب اساتيد واجد شرايط، اقدام به برگزاري آزمون هاي علمي كرده و پذبرفته شدگان در اين آزمون بعد از اخذ مجوز و تاييد صلاحيت علمي و مهارتي و بينشي و دانشي، وارد عرصه استادي و تدريس در مدارس حوزه علميه خراسان مي شوند.
وی با بيان اينكه يكي از اركان اساسي نظام آموزشي در حوزه‌هاي علميه استاد است كه نقشي برجسته و بي بديل در بالندگي، رشد و شكوفايي استعدادهاي متعلّم را دارد، ابرازداشت: توانمندسازي اساتيد و برخورداري آنان از مهارت‌هاي لازم براي تدريس بسيار مهم است، از همين رو براي جذب اساتيد بر اساس منويات مقام معظم رهبري، اهتمام جدي داريم تا كاركرد آنان در حوزه تدريس و تربيت طلاب علوم ديني به نحو احسن و شايسته‌اي رقم بخورد.
مسئول اداره ارزشيابي علمي اساتيد معاونت آموزش حوزه علميه خراسان، زمان برگزاري مصاحبه علمي متقاضيان را از 18 الي 23 آذر ماه و اعلام نتايج نهايي را در دی ماه، عنوان كرد و افزود: در این مرحله از آزمون، 400 متقاضی تدریس از مشهد، خراسان های شمالی و جنوبی، مورد ارزیابی علمی قرار می گیرند.
حجت ‌الاسلام اسماعيل نژاد با اشاره به اینکه در سال جاري دو مرحله آزمون برگزار شده است، در پایان گفت: آزمون های ارزشیابی مرحله اول با حضور دوهزار نفر و مرحله دوم با شرکت هفتصد نفر متقاضی تدریس برگزارشد.


كد خبر: 36349  |  تاریخ درج خبر: 1398/09/18  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا