ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

برگزاری نشست نقد کتاب «تربیت فرزند از دیدگاه امام علی(ع)»نشست نقد کتاب «تربیت فرزند از دیدگاه امام علی(علیه السلام)» در مرکز پژوهش های خواهران حوزه علمیه خراسان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، در راستاي اجرايي شدن بند ب (فرهنگ سازي پژوهش) از برنامه هاي كلانِ مندرج در نظام جامع پژوهش حوزه علميه خراسان و حمايت از برگزاري جلسات نقد، آزادانديشي و ...، معاونت پژوهش این حوزه اقدام به برگزاري دومين جلسه نقد كتاب مؤلفين خواهر مدارس علميه خواهران نموده است.
براساس این گزارش، نشست نقد كتاب «تربيت فرزند از ديدگاه امام علي(عليه السلام)» به نگارش مريم تقوي مندي توسط دكتر صديقه رضايي، پژوهشگر و مدرس حوزه در مركز پژوهش هاي خواهران حوزه علميه خراسان برگزار شد.
رضایی در این جلسه با بیان اینکه دين اسلام مربوط به همه ي دوران ها می باشد و بررسي چنين مسائلي از ديدگاه اسلام، قطعا موردنياز است، گفت: مي بايست بين «روش» و «راهكار» تفاوت قائل شد از این رو آنچه در اين كتاب به آن پرداخته شده است، «روشها» نيستند، بلكه راهكار ها مانند: علم آموزي، تجربه آموزي، تفكر و ... مورد بررسي قرار گرفته اند.
وی خاطرنشان کرد: در تحقيقاتي كه موضوع آنها از ديدگاه اسلام مورد پژوهش قرار مي گيرند، بهتر است از رواياتي استفاده شود كه بصورت روشن، بتوان آن را بر مسائل روز تطبيق داد و از ذكر نمونه هايي كه امکان اين تطبيق را ندارند، پرهيز کرد.
گفتنی است، این نشست های نقد کتاب با اهداف آشنايي با نويسندگان خواهر حوزوي، بررسي و نقد ظاهري و محتوايي كتب خواهران، رفع مشكلات و نواقص علمي كتاب، ارائه اصول تدوين، تنظيم و انتشار كتاب، تبادل اطلاعات و تجربيات در خصوص تدوين كتاب و آموزش عملي روش نقد كتاب، برگزار می شود.

 


كد خبر: 36330  |  تاریخ درج خبر: 1398/09/17  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا