ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

بیانیه سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون حوزه علمیه خراسان

عنوان

سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون حوزه علمیه خراسان در حمایت از نظام مقدّس جمهوری اسلامی و محکومیت اغتشاشگران و اشرار بیانیه ای صادر کرد.

 سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون حوزه علمیه خراسان در حمایت از نظام مقدّس جمهوری اسلامی و محکومیت اغتشاشگران و اشرار بیانیه ای صادر کرد.

 
متن این بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وقتی یک تصمیمی گرفته شد از ناحیه‌ی سران سه قوّه -[چون] بحث دولت نیست، بحث یک وزارتخانه نیست، سران سه قوّه‌ی کشور نشسته‌اند یک تصمیمی گرفته‌اند- به یک پشتوانه‌ی کارشناسی هم متّکی است. گفتم من در این قضیّه صاحب‌نظر نیستم، لکن به عنوان یک آدمی که می‌بیند مسؤولین کشور وقتی تصمیم گرفتند [حمایت می‌کنم]. زمان امام (رضوان ‌اللّه ‌علیه) هم همین جور بود؛ یک کارهایی را مسؤولین، سران سه قوّه تصمیم می‌گرفتند و اجرا می‌شد؛ حالا هم همین جور است. امیدواریم به کمک مردم، به هم‌فکری و هم‌افزایی مسؤولین و دلسوزی و پیگیری آنها و لطف الهی، ان‌شاء‌اللّه این کار به بهترین وجهی پیش برود.

حضرت امام خامنه‌ای حفظه‌الله –   1398/8/26

خدای را سپاس می‌گوییم که بار دیگر، ملّت برومند و رشید ایران اسلامی را توفیق داد که از امتحان دشوار دیگری سربلند بیرون آمده و با دفع فتنۀ اشرار و دشمنان گردنکش و نیز میثاق مجدّد با حضرت ولیّ امر، ریشه‌های درخت تنومند و پرثمر نظام مقدّس جمهوری اسلامی را مستحکم‌تر از همیشه نمایند.
این ملّت بصیر، ایثارگر و مجاهد نشان دادند که علی‌رغم همۀ مشکلات و تنگناهای معیشتی، همواره به اصل نظام اسلامی و ولایت مطلقه فقیه پایبند و معتقد بوده و در صیانت از ارکان نظام مقدّس جمهوری اسلامی و حفظ امنیّت کشور با احدی سر تعارف ندارند و همچون شیران دلیر و شرزه، در آوردگاه مبارزه با فتنه، انحراف، شرارت و بدخواهیِ دشمنان، با خشم انقلابی‌شان می‌خروشند و می‌رزمند.
اینک و پس از فرونشستن غبار فتنه با درایت و بصیرت الهی مقام معظّم رهبری و حمایت غیرتمندانۀ مردم از نظام و تصمیمات سران عالی مملکت، توقّع می‌رود که تمام دولتمردان و مسؤولین، خواسته‌های به‌حق مردم را سرلوحۀ اقدام و عمل قرار داده و قدرشناس ایمان و وفاداری این ملّت رشید باشند.
1. از برکات خفیّۀ فتنۀ اخیر، پررنگ‌تر شدن خطوط میان حقّ و باطل و رسوایی هرچه بیشتر دشمنان واقعی اسلام، انقلاب، نظام و ملّت بود. مردم به روشنی دریافتند که همان دولت‌های غربی که داعیۀ حقوق بشر و حمایت از مردم را دارند، همزبان و همراه با اشرار و فتنه‌گران در پی نابودی زیرساخت‌های کشور و ضربه زدن به تمامی شؤون زندگی مردم هستند. نیز همدستی شوم و نامیمون منافقین جلّاد، گروه‌های سلطنت‌طلب، اراذل سعودی و صهیونیستی و دولت‌های خائن و خون‌آشام غربی و همچنین مدّعیان اصلاحات در درون کشور، نشان داد که تمامی آنها ماهیّت یکسانی داشته و همگی دشمن دین و دولت و مردمند. دستگاه‌های نظارتی و امنیتی بایستی با عبرت از اتّفاقات اخیر، در حراست و پاسداری از نظام مقدّسِ برآمده از خون هزاران شهید بیشتر از همیشه بکوشند و راه را بر تکرار وقایع مشابه در آینده ببندند. همچنین دستگاه قضایی با قاطعیّت هرچه بیشتر، تمامی عوامل پنهان و پیدای این اغتشاشات را شناسایی و رسوا نموده، به اشدّ مجازات رسانده و چشم فتنه را کور و ریشۀ فتنه‌گران را خشک نماید.
2. مردم همچنان به بی‌تدبیری در مدیریت مصرف سوخت و هدفمند کردن تخصیص یارانه‌ها معترضند. یارانه‌های کلان و نجومی اختصاص‌یافته به حامل‌های انرژی در صورت تقسیم عادلانه در میان آحاد مردم، می‌تواند ریشه‌کن‌کنندۀ فقر و استضعاف باشد که متأسّفانه با توزیع ناعادلانه بر بستر رانت و ویژه‌خواری، موجب فقیرتر شدن مستضعفین و فربه‌تر شدن مرفّهین بی‌درد گشته است. دولت و مجلس شورای اسلامی بایستی با تمام توان، همراه و همسنگر قوۀ انقلابی و فسادستیز قضائیه در برانداختن آبشخور‌های سوءاستفاده و زمینه‌سازی برقراری عدالت و انصاف باشند.
3. اکنون و پس از آرام شدن فضای کشور، دولت محترم بایستی به صورت شفّاف و فارغ از جوسازی‌های تبلیغاتی و بدون فرافکنی و سلب مسؤولیت از خود، منطق سهمیه‌بندی و افزایش قیمت به شکل کنونی را برای مردم –این صاحبان اصلی انقلاب- تبیین نموده و زمینه شبهه‌افکنی معاندین و دشمنان مردم و نظام را از میان ببرد و به دور از بازی‌های جناحی، در صدد اصلاح روندها و روش‌ها، با درس‌آموزی از الگوهای موفّق گذشته و پیشنهادهای دلسوزانه و مدبّرانۀ متخصّصین متعهّد باشد.
4. بر مسؤولین نظام، خصوصاً شخص رئیس جمهور، دولتمردان و نیز وکلای مردم در مجلس شورای اسلامی فرض است که با نصب‌العین قرار دادن توصیۀ مقام معظّم رهبری، با جدّیت مراقب تأثیرات افزایش قیمت سوخت بر بازار باشند و به هیچ عنوان اجازه ندهند که وضعیّت معیشتی مردم عزیز کشورمان، تحت تأثیر اقدامات اخیر با مشکل مواجه شود.
5. اتفاقات اخیر نشان داد که دغدغۀ رهبر معظّم انقلاب و تمامی دلسوزان مملکت مبنی بر سر و سامان دادن به فضای مجازی چقدر به‌حقّ و مهمّ بوده است؛ مسأله‌ای که متأسّفانه مورد غفلت نهادهای مسؤول قرار گرفته و زمینۀ سوءاستفادۀ دشمنان را از این فضای رها و نابسامان فراهم ساخته است. مطالبۀ جدّی مردم مؤمن و انقلابی، تقویت زیرساخت‌های شبکۀ ملّی اطلاعات و قطع ید دشمنان از فضای مجازی با بستن نفوذگاه‌های شیطانی‌شان از قبیل شبکه‌های اجتماعی معاند و... است.
گرامی می‌داریم یاد شهدای مظلوم امنیت کشور و نیز پیمان مجدّد می‌بندیم با قائد عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی، حضرت امام خامنه‌ای مدّ ظلّه العالی و اعلام می‌داریم که تا پای جان، بر این عهد و پیمان هستیم...

سازمان بسیج طلاب، اساتید و روحانیون حوزه علمیه خراسان
چهارم آذرماه 1398
  


كد خبر: 36304  |  تاریخ درج خبر: 1398/09/15  |  کد خبرنگار: 28038
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا