ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دانشی که همراه با عمل باشد مفید استحجت الاسلام و المسلمین فرحزاد گفت: چیز دانستن مهم نیست و دانستنی که همراه با عمل باشد، مفید است زیرا با یک بال نمی توان پرواز کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام و المسلمین فرحزاد در جمع طلاب مدرسه علمیه سلیمانیه مشهد با بیان اینکه چیز دانستن مهم نیست و دانستنی که همراه با عمل باشد، مفید است زیرا با یک بال نمی توان پرواز کرد، یادآور شد: تقوا یعنی خدا به ما کمک کند زبان، چشم، گوش و عقل مان را کنترل و امر خدا را اجرا کنیم.

وی با اشاره به اینکه تقوا، مهم ترین وصیتی است که خدا در قرآن و پیغمبرها و امامان در کلمات شان دارند، ادامه داد: تقوا به معنی عمل به علم خود و مراقب چراغ قرمز خدا بودن است؛ شیطان خیلی چیزها بلد می باشد و نصایح فراوانی دارد که خیلی از آن ها نیز درست است ولی دانش بدون تقوا ارزشی ندارد.

این کارشناس مذهبی توصیه کرد که تقوا را در خود ایجاد کنیم، زیرا کسی که دوست دارد نزد خدا بهترین و عزیزترین قرار بگیرد، باید با تقوا باشد.

حجت الاسلام و المسلمین فرحزاد همچنین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره باينكه  همه دوست داریم در زندگی موفق باشیم و به کمال برسیم  پس بايد برای رسیدن به این امر توجه ويژه داشت گفت:  چاشنی خیلی از کار ها صلوات بر محمد و آل محمد است؛ روایت داریم اگر کسی همه خوبی ها را داشته باشد، ولی صلوات نداشته باشد، قبول نمی شود.


كد خبر: 36288  |  تاریخ درج خبر: 1398/09/11  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا