ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

شهید آیت‌الله مدرس، نماینده واقعی مردم و عصاره ملت بودتولیت آستان قدس رضوی، بیان کرد: شهید آیت‌الله مدرس نماینده واقعی مردم و عصاره ملت بود لذا تجلیل از این مقام والا، تکریم فضیلت و آرمان‌های او در جامعه است.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در مراسم بزرگداشت هشتاد و دومين سالگرد شهادت آیت‌الله مدرس(ره)که 10 آذرماه با حضور گسترده اساتيد و طلاب و آحاد مردم به‌ویژه خانواده‌های شهدا و ايثارگران و مسئولان در آرامگاه اين شهيد والامقام در شهرستان كاشمر برگزار شد، گفت: شهيد آیت‌الله مدرس نماينده واقعي مردم و عصاره ملت بود اما متأسفانه امروز در كشور ما رفتارهاي آزاد مردانه‌ای كه مدرس داشت كمتر ديده می‌شود.
وی بابیان اینکه کسانی که مدرس را به خواف و سپس به کاشمر تبعید کردند هیچ‌وقت تصور نمی‌کردند روزی نام مدرس به نیکی و زیبایی بر تارک تاریخ ما بدرخشد و نام آنها که قدرت داشتند سمبل ظلم و جنایت و زشتی بماند، افزود: آنها فکر می‌کردند مدرس و مدرس‌ها را برای همیشه دفن می‌کنند اما امروز شاهد برپایی مراسم بزرگداشت‌ و تجلیل از این مرد بزرگ هستیم و این مراسم، تجلیل از یک شخص و روحانی عادی و معمولی نیست بلکه تجلیل از فضیلت‌ها و آرمان‌ها و ارائه آن به جامعه و الگو قرار دادن او در جامعه است.
تولیت آستان قدس رضوی، تجلیل از مدرس به‌عنوان نماد انسانی شجاع، نترس، باتقوا، مسلمان واقعی و مردم‌دوست را لازم دانست و با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی این فقیه بزرگوار و مجاهد نستوه، ادامه داد: ساده زیستی ایشان چه در دوران طلبگی که به درس و بحث مشغول بود و چه زمانی که نماینده مجلس بود زبانزد بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه مدرس، آزاده بود و برای خدا می‌گفت و حرف حق خود را بی‌پروا می‌زد زیرابه گفته خودش چیزی نداشت و از کسی هم چیزی نمی‌خواست، افزود: امروز از آزادی بسیار می‌گوییم و از آزادگی تمجید می‌کنیم اما در عمل این‌گونه نیستیم، مدرس وام‌دار کسی نبود و خود را دربند و اسیر مادیات و احترام و عناوین نکرد و این ویژگی‌ها نشان‌دهنده آزادگی او است.
وی ابراز کرد: افرادی که برای پست و مقام به هر ذلتی تن می‌دهند و خود را وام‌دار دیگران می‌کنند آزاده نیستند بلکه اسیرند و در هر مقامی که قرار بگیرند باز هم اسیرند اما مدرس آزاده بود و حریت داشت و با مناعت طبع و صراحت سخن می‌گفت و در مجلس وام‌دار هیچ جناح، حزب، قبیله و قومی نبود و ملاحظه هیچ‌کسی را نمی‌کرد.
تولیت آستان قدس رضوی، با بیان اینکه مدرس، عالم به زمان خود بود و در کنار زهد و پارسایی افق دید وسیعی داشت، اذعان کرد: مدرس به احمدشاه نامه نوشت و گفت "خدا دو چیز را به من نداده ترس و طمع ازاین‌رو هرکس با مصالح ملی و امور مذهبی با من همراه باشد در کنار او هستم و الا نیستم و هیچ صاحب مقامی نیست که بگوید مدرس یک تقاضا از من کرده است"، اینها افسانه نیست.
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: امیدوارم روزی برسد که مردم خودشان تحقیق کنند و به بلوغ فکری برسند تا لازم نباشد کسی برای مردم فهرست بدهد و خودشان درست تشخیص دهند و انتخاب‌کنندگان بدانند چه کسی را باید انتخاب کنند و افراد هم بدانند که چه کسی لایق این مقام است زیرا بیشتر بار بر دوش خود مردم است.


كد خبر: 36278  |  تاریخ درج خبر: 98/09/13  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا