ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ضرورت فراهم آوردن زمینه‌ی تمدن نوین اسلامیمدیر امور مدارس حوزه علمیه خراسان گفت: رسالت تحولی حوزه علمیه خراسان، فراهم آوردن زمینه‌ی تمدن نوین اسلامی است.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت‌الاسلام علی حیدری در جلسه معارفه مدیر مدرسه علمیه معصومیه تربت‌حیدریه با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک عطیه الهی بود که خداوند به این ملت داد، گفت: انقلاب اسلامی در ایران، رهاورد سه اصل "دین"، "مردم لایق و شایسته" و "جامعیت رهبری" بود.
مدیر امور مدارس حوزه علمیه خراسان با اشاره به احیا تمدن نوین اسلامی توسط امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری، افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، "گام دوم، انقلاب اسلامی را به آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (ارواحنافداه) هست، نزدیک خواهد کرد"، ازاین‌رو یکی از رسالت‌های تحولی حوزه علمیه خراسان در این مسیر بنا شده است.
وی ادامه داد: با توجه به مطالبات مقام معظم رهبری از حوزه‌های علمیه مبنی بر « امروز وظیفه حوزه از گذشته سنگین‌تر است؛ علت هم این است که نیاز و قبول بیشتر است» و دغدغه‌ی آیت‌الله عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان، مدیریت در مدارس علمیه از اهمیت بالایی برخوردار است.
حجت‌الاسلام حیدری با اشاره به تفکیک مدیران مدارس علمیه فولاد و معصومیه تربت‌حیدریه، در پایان گفت: در راستای تربیت نیروی توانمند و تراز انقلاب اسلامی و نقش مهم مدیران انقلابی در مدارس علمیه، مدیریت مدرسه علمیه معصومیه به حجت‌الاسلام امیر قادری واگذار شد.
گفتنی است، حجت‌الاسلام علیرضا ارژنگ به‌عنوان مدیر مدرسه علمیه فولاد تربت‌حیدریه به کار خود ادامه خواهد داد.


كد خبر: 36180  |  تاریخ درج خبر: 1398/09/04  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا