ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ارتباط معنوی دانش پژوهان المصطفی موجب انتقال انقلاب به جهان می شودرئیس جامعه المصطفی العالمیه خراسان اظهار کرد: دانش پژوهان این دانشگاه با نظام و رهبری به طور معنوی مرتبط هستند و این امر موجب انتقال انقلاب به سراسر دنیا می شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت ‌الاسلام والمسلمین صالح در دیدار با آیت الله سید مصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه این دانشگاه به تعبیری وجه بین المللی حوزه علمیه محسوب می‌شود، گفت: کارکنان این مجموعه پرورش یافتگان نهاد حوزه هستند و در واقع جامعه المصطفی، دستاوردهای حوزه علمیه می باشند.
وی با بیان اینکه جامعه المصطفی در ۷۰ کشور دنیا نمایندگی دارد و این امر بی سابقه است و یک دستاورد محسوب می شود، اظهار کرد: این مجموعه با حدود هزار دانشگاه و مرکز علمی دنیا ارتباط آموزشی، پژوهشی و ... برقرار کرده است.
حجت الاسلام و المسلمین صالح با اشاره به حضور دانش پژوهانی از 120 ملیت در جامعه المصطفی، اظهار کرد: این افراد چهار ویژگی دارند؛ اول اینکه از سر منشا دین در حوزه علمیه به طور مستقیم می آموزند. دوم اینکه هر کدام به زبان مادری و رسمی کشور خود برخلاف طلاب زباندان تسلط تبلیغی دارند. سوم این که زبان فارسی را مانند زبان مادری خویش آموختند که از این منظر در حال حاضر و در مجموع دانش پژوهان و خانواده آنان، ۳۰۰ هزار نفر زبان فارسی را از طریق جامعه المصطفی آموخته و ارتباط دائم دارند.
وی چهارمین نکته و ویژگی را اینگونه بیان کرد که دانش پژوهان این دانشگاه با نظام و رهبری به طور معنوی مرتبط هستند و این امر موجب انتقال انقلاب به سراسر دنیاست می شود.
رئیس جامعه المصطفی خراسان با اشاره به اینکه شبکه مبلغان به ویژه در ایام عاشورا نقطه قوت شیعه در تبلیغ دین محسوب می شود، اظهار کرد: امروز فضای دریافت معارف اهل بیت(ع) در دنیا آماده است.
وی به فعالیت طلاب المصطفی در فضای رسانه‌ای و مجازی اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر حوزه های علمیه خارج از کشور با مدیریت و مدرسی پرورش یافتگان المصطفی دایر شده است.
حجت الاسلام و المسلمین صالح به نقش اجتماعی و سیاسی تربیت یافتگان المصطفی در خارج از کشور اشاره کرد و یادآور شد: ۲۰ حوزه از ۷۰ حوزه علمیه کشورهای مختلف توسط بانوان طلبه غیر ایرانی دایر شده است و امروز معارف دین از طریق این افراد منتقل می شود.
رئیس جامعه المصطفی العالمیه خراسان در ادامه ترجمه کتاب های دینی توسط طلاب را ضروری دانست و پیشنهاد کرد: می توان با همکاری میان این مرکز و حوزه علمیه خراسان به ترجمه کتاب هایی که لازم است، پرداخت.
وی همچنین به ضرورت آشنایی با مهارت های کاربردی تبلیغ و سخنوری تربیت مربی کودک و نوجوان و رسانه اشاره و ابراز کرد: این ویژگی که می تواند یک طلبه به زبان خود، معارف اهل بیت (ع) را در دنیا منتشر کند، بسیار مهم است.
حجت الاسلام و المسلمین صالح، ارتباط و آشنایی با فضای بین الملل را با اهمیت خواند و اظهار کرد: در واقع انقلاب اسلامی در خارج از کشور حضور دارد و به همین علت می توان دوره‌هایی به عنوان فرهنگ شناسی ملل برای اساتید و طلاب برگزار کرد.
وی هم افزایی در کارگاه‌های پژوهشی همایش های علمی انتشار و نمایشگاه ها را از دیگر راههای همکاری و ارتباط بیشتر میان حوزه علمیه خراسان و جامعه المصطفی مشهد خراسان برشمرد.


كد خبر: 36150  |  تاریخ درج خبر: 1398/09/05  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا