ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

کارگاه آموزش تفکر گرا ویژه اساتید علوم عقلی برگزار شدکارگاه آموزش تفکر گرا و پژوهش محور در علوم عقلی ویژه اساتید خواهر به همت معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان در مرکز تخصصی طوبی مشهد، برگزارشد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، کارگاه آموزش تفکر گرا و پژوهش محور در علوم عقلی ویژه اساتید خواهر، 23 و 24 آبان ماه توسط دکتر فاطمه صدر، مدرس دانشگاه امام صادق(ع) در مرکز تخصصی طوبی مشهد برگزارشد.
این کارگاه در ادامه سلسله نشست های روش تفکر گرا و پژوهش محور در علوم اسلامی ویژه اساتید خواهر به همت معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان برگزار شده است و دوره های بعدی نیز با موضوعات فقه و علوم قرآن خواهد بود.
دکتر صدر در این کارگاه ها دو حیث محتوایی و تسهیل گری در روش تدریس و شیوه های استفاده از روش های تفکر گرا را آموزش می دهند و با طرح سوالاتی در ارتباط موثر با مخاطب، تفاوت تسهیل گر با آموزش‌گر و مشاور را به اساتید، تبیین می کنند.
با توجه به اینکه تسهیل گری فرایند محور و آموزش‌گری نتیجه محور است، این استاد و محقق فلسفی، انتقال یک طرفه تجربیات از سوی آموزشگر به مخاطب را یک سویه دانست و تصریح کرد: تسهیل گری علاوه بر دانش معلم، مخاطب را با خود همراه و او را وادار به تفکر می کند تا به نتیجه مطلوب برسد.
همچنین در این دوره تغییر در روش تدریس حوزوی علوم عقلی اساتید فلسفه، کلام، منطق و اصول، آموزش داده شد تا علاوه بر فراگیری روش های تسهیل گری در آموزش ها، طلاب نیز بتوانند نقشه ذهنی را بر اساس علوم عقلی طراحی کنند.


كد خبر: 36066  |  تاریخ درج خبر: 1398/08/25  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا