ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

حوزه علمیه خراسان گام های بزرگ زیرساختی در عرصه پژوهش برداشته استعضو هیات علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی با بیان این که مدیریت حوزه علمیه خراسان، مسئولیت برنامه ریزی برای بنیان نهادن زیرساخت های لازم برای پژوهش را برعهده دارد، گفت: حوزه علمیه گام های بزرگی در ابعاد زیرساخت ها برداشته است.

دکتر حیدری، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی، در حاشیه نمایشگاه کتاب مشهد، در گفت‌وگو با روابط‌عمومی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه نمایشگاه‌های کتاب دو هدف عمده شامل معرفی فعالیت‌های طول سالیان گذشته از یک سو و همچنین شناسایی مراکز شرکت‌کننده و جذب استعدادهایی را برعهده دارد که مایلند با سازمان و مجموعه حوزه خراسان همکاری کنند، گفت: به‌واقع حوزه علمیه به‌عنوان نهاد آموزشی و پژوهشی و همچنین نهاد فرهنگی در بین توده‌های مردم جایگاه ویژه‌ای دارد.
وی با بیان اینکه شایسته است تا حوزه علمیه خراسان در چنین نمایشگاه‌هایی حضور یافته و ضمن عرضه و ارائه فعالیت‌های خود به مخاطبان، از دیدگاه صاحب‌نظران نیز استفاده کند، خاطرنشان کرد: همچنین شایسته است پیشنهادات و انتقادات در این راستا، به‌منظور حضور در نمایشگاه‌های آینده استفاده شود.
دکتر حیدری با بیان اینکه در حوزه علمیه خراسان، نهادهای متولی از یک سو فعالیت‌های پژوهشی مدارس و مراکز پژوهشی را دنبال نموده و از سوی دیگر نیز مدیریت حوزه علمیه خراسان، مسئولیت برنامه‌ریزی برای بنیان‌نهادن زیرساخت‌های لازم برای پژوهش را برعهده دارند، خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد حوزه علمیه گام‌های بزرگی در ابعاد زیرساخت‌ها برداشته است.
وی ادامه داد: اساتید حوزه به‌عنوان محور فعالیت‌ها، باید نقششان در زمینه پژوهش مشخص و پررنگ شده و رسالت پژوهشی آنان شفاف شود که اگر زیرساخت‌ها فراهم شد، قطعا این می‌تواند تقویت‌کننده نشریات و مجلات حوزه و گام مهمی برای رشد عرصه پژوهش باشد.


كد خبر: 35981  |  تاریخ درج خبر: 1398/08/15  |  کد خبرنگار: 28038
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا