ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

خدمات اجتماعی حوزه، عمیق، هدفمند و گسترده تر از گذشتهمدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه حضور حوزه در نمایشگاه نشان دهنده پاسخگویی در عرصه های مختلف بوده و رسالت حوزه را به صورت روشن بیان می کند، گفت: غرفه های مشاوره ای پیوند مبارکی را به صورت عملی بین حوزه و مردم جامعه ایجاد و مستحکم می کند.

آیت الله سید مصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان، در گفتگوی اختصاصی با روابط عمومی این حوزه در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد با بیان اینکه برپایی این نمایشگاه ارزنده ضرورت روشن دارد، گفت: بر اساس بیان مقام معظم رهبری(حفظه الله تعالی) حوزه علمیه خراسان در قبال مردم دارای سه وظیفه و رسالت هدایت دینی، هدایت سیاسی و خدمات اجتماعی است.
عضو شوراي عالي حوزه  علميه خراسان با بیان این که اگر مردم نیاز ویژه ای به لحاظ دینی پیدا کنند به علما مراجعه نموده و در مسائل سیاسی نیز متدینین همواره در شرائط مختلف در طول تاریخ، مرجع و رهبر خودشان را علما می دانستند و دنباله رو آنان بودند، ابراز کرد: به واقع حوزه های علمیه در رابطه با خدمات اجتماعی از گذشته پیوند نزدیک و مستحکمی با مردم داشتند و در شرائط مختلف و قضایای متنوع به آنان کمک می کردند؛ هرکجا نیازی احساس می شد چه در مناطق محروم و چه به افراد مستضعف یاری می رساندند و خدمات اجتماعی متناسب را ارائه می دادند.
مدیر حوزه علمیه خراسان با بیان این که در شرائط فعلی بحث خدمت اجتماعی به صورت عمیق تر، هدفمند تر و گسترده تر مطرح شده است، ابراز کرد: مقام معظم رهبری(حفظه الله تعالی) می فرمایند بهترین خدمت اجتماعی که در شان رسالت حوزوی می باشد، خدمات فرهنگی است.
آیت الله عاملی با بیان این که براساس تعبیرات صورت گرفته اصل الاصول خدمات اجتماعی فعالیت های فرهنگی می باشد که وقتی به صورت هدفمند شکل می گیرد، در بخش های مختلف زندگی به مردم کمک شایانی می کند و در عرصه های مختلف به عموم مردم یاری می رساند، خاطر نشان کرد: فرهنگ خود زیربنای ساخت جامعه است و در زمینه های مختلف به پیشرفت و تعالی آن کمک شایانی می کند.
عضو شوراي عالي حوزه علميه خراسان با بیان اینکه غرفه های مشاوره اين حوزه  نمونه بارز همان خدمات اجتماعی است، بیان کرد: آنچه در نمایشگاه از سوی حوزه علميه خراسان  به چشم می خورد، زیربنای همه خدمات اجتماعی دیگر شمرده می شود، یعنی یک حرکت فرهنگی متناسب در بخش های مختلف در قالب مشاوره و پاسخگویی ارائه شده و مشاوره ای در عرصه ها و مسائل مختلف صورت می گیرد.
مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه این حضور حوزه نشان دهنده پاسخگویی در عرصه های مختلف بوده و رسالت حوزويان را به صورت روشن بيان مي كند، تصریح کرد: غرفه های مشاوره ای پیوند مبارکی را به صورت عملی بین حوزه و مردم جامعه ایجاد و مستحکم می کند.
آیت الله عاملی با بیان این که علت حضور مردم در بخش حوزوي اين نمايشگاه این است که این کار به صورت علمی، تخصصی و متعهدانه صورت می گیرد و مشاوره هایی که ارائه می شود نیز دارای پشتوانه نظری و علمی خوبی در بخش های مختلف است، گفت: كارشناسان در حوزه های مختلف هم از یک دانش متناسب در سطح کارشناسی ارشد و دکترا برخوردار هستند و هم به لحاظ دانش دینی تخصص متناسب مشاوره ای را ارائه می دهند که این مشاوره ها با دیدگاه ها، نظریات روز و دانش های دینی عجین شده است که در غیر محدوده حوزه کمتر سابقه دارد.
مدير حوزه علميه خراسان در پایان با اشاره به ضرورت و لزوم برپایی مستمر این گونه نمایشگاه ها به منظور ارائه هرچه بیشتر خدمات اجتماعی به عموم مردم خاطر نشان کرد: برپایی نمایشگاه کار بسیار مناسبی بوده و نمادی است که باید چه در قالب نمایشگاهی و چه غیر آن استمرار پیدا کند.
 


كد خبر: 35979  |  تاریخ درج خبر: 1398/08/15  |  کد خبرنگار: 207368
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا