ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

امام عسکری(ع)، زمینه ساز فرهنگ انتظارشبکه وکالت تنها راه از بین بردن شک و تردید و ابزار مقابله با حاکمان جور زمانه بود که می شد با بهره بردن از آن به مدیریت و هدایت مردم پرداخت و فرهنگ انتظار موعود غایب را به خوبی تبیین کرد و تعلیم داد.

 هشتم ماه ربیع‌الاول مصادف با شهادت امام حسن عسکری (ع) است که البته سرآغاز آن از مدینه و کوفه بود؛ مسیر شهادتی که در نهایت به سامرا ختم شد و جریان های تاریخی را به چشم خویش دید. شیعه با وجود همه زخم هایی که از حاکمان جور در دوران امامت ائمه اطهار(ع) بر آن وارد شد، همواره همین سیر تاریخی را با نگاه به الگوهایی چون اهل بیت(ع) ادامه داده و امروز این خط مستقیم و صراط بی همتای سعادت راهگشا و راهنماست.
بدون تردید رویکرد امام یازدهم در این مسیر می بایست به طور طبیعی آماده شدن اذهان و افکار و اندیشه ها برای غیبت باشد که از این رو ایشان و البته قبل از آن امام همام، حضرت هادی(ع) با همین دیدگاه به تربیت شاگردانی پرداخته و شبکه وکالت را به راه انداختند. این کار درست در زمانی صورت گرفت که امام عسکری(ع) در بند و محاصره حکومت بودند و هرگز آزادی نداشتند.
از سوی دیگر مسلمانان با غفلت از علم لدنی ائمه اطهار(ع) به درستی معنای امامت را درک نکرده بودند و از این رو برخی از افراد از مسیر واقعی منحرف شدند و برخی نیز در تردید باقی بودند و محاصره و حضور جاسوسان حکومت امکان ارتباط را به شدت کاهش داده بود که در این شرایط از شبکه وکالت استفاده کردند که تنها راه از بین بردن شک و تردید و یاس مردم و ابزار مقابله با حاکمان جور زمانه بود؛ کاری که می شد با بهره بردن از آن به مدیریت و هدایت مردم پرداخت و فرهنگ انتظار موعود غایب را به خوبی تبیین کرد و تعلیم داد.
روابط عمومی حوزه علمیه خراسان شهادت اين امام همام را به محضر حضرت ولي عصر(عج)، مقام معظم رهبري، مراجع عظام تقليد، علما و روحانيون و نيز به همه مردم ارادتمند به اهل بيت(ع) تسليت و همچنين، آغاز امامت حضرت بقيه الله (ارواحنا له الفدا) را تبريك و تهنيت عرض مي نمايد.


كد خبر: 35972  |  تاریخ درج خبر: 1398/08/14  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا