ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

از مهدکودک تا دانشگاه با دانش حوزوی

يادداشت؛

معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان با معرفی مراکز آموزشی "بنیاد روح الله" در بیست و یکمین نمایشگاه کتاب مشهد، حضور متفاوت در عرصه‌ی آموزش حوزوی را به نمایش گذاشته است.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، زبان قرآن یکی از مباحث مهم علوم قرآنی است که نظریات گوناگونی درباره آن ارائه شده است و بهترین روش ها و دستورات اداره و هدایت انسان ها، در قرآن و گفتار و کردار پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار (ع) گرد آمده از این رو، معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان با هدف ارائه خدمات دینی مذهبی به جامعه، پس از اخذ مجوز تاسیس مدارس آموزشی تحت نظر آموزش و پرورش، "بنیاد علمی تربیتی روح الله" را، راه اندازی کرده است.
بنیاد علمی تربیتی روح الله از مقطع پیش دبستانی تا دبیرستان فعالیت دارد و این مدارس در راستای مذهبی و دینی سازی مدارس و مقابله با سند 2030 فعالیت می کنند و در کنار مباحث آموزشی و در قالب فوق برنامه، علاوه بر موضوعات قرآنی مواردی از نهج البلاغه و صحیفه سجادیه را نیز در اختیار دانش آموزان قرار می دهند.
معاونت اموزش حوزه علمیه خراسان با نیل به اینکه برای تحقق دولت اسلامی، نیازمند حضور کارکنانی در تراز انقلاب اسلامی هستیم که از حیث معنوی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ... در تراز انقلاب اسلامی باشند به تربیت نیروی انسانی در این راستا پرداخته و علاوه بر کادرسازی نیروهای موردنیاز در حوزه های علمیه، آموزش های دینی را از مهدکودک تا رسیدن به مدارج عالی تحصیلی، آغاز کرده و تاکنون 37 مدرسه در مقاطع مختلف با این عنوان راه اندازی کرده است.
کودکی که از پیش دبستانی وارد این مدارس می شود و تا پایه تحصیلی نهم و قبل از ورود به حوزه، مباحث آموزشی را دریافت می کند دو مسیر را پیش رو دارد؛ اگر وارد حوزه شود برخی از پیش نیازها را گذرانده است و رشد سریعتری در دروس حوزوی خواهد داشت و اگر وارد حوزه نشود، از لحاظ دینی و تفکر مذهبی در جامعه متفاوت است و یک دانش آموز متدین و دین دار خواهد بود.
کادر حوزوی مدارس روح الله
با توجه به این مطلب که تحقق انقلابی مبتنی بر مبانی و آموزه‌های دینی نقطه آغازین حرکت با رهبری امام راحل و فداکاری مردم است و برای نهادینه کردن آن باید سیستم و نظامی که بر کشور حاکم می‌شود برآمده از آموزه‌های دینی باشد، بنیاد علمی تربیتی روح الله کلیک خورد.
همچنین با توجه به این موضوع که نمي توان درس اخلاق را با کتاب منتقل کرد بلکه رفتار در این زمینه بسیار مؤثّر است؛ طلاب حوزه علمیه خراسان در مدارس روح الله به آموزش دروس تحصیلی می پردازند و خانواده ها با خیالی آسوده از محتوای آموزشی و کادر حوزوی، می توانند فرزندان خود را با تعالیم دینی، بیشتر آشنا کنند.
گفتنی است، حوزه علمیه خراسان در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد در سالن فردوسی و با 24 غرفه، حضور دارد و علاقمندان می توانند تا 15 آبان ماه از ساعت 15 تا 21، از آن دیدن نمایند.


كد خبر: 35962  |  تاریخ درج خبر: 98/08/14  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا