ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

نشست تخصصی نقش و جایگاه اساتید در تبیین هویت معنوی حوزه علمیه برگزار می شود

به همت کارگروه سنت های کارآمد معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان؛

نشست تخصصی «نقش و جایگاه اساتید در تبیین هویت معنوی حوزه علمیه» با محوریت معنویت و اخلاق در آئینه سنت های کارآمد چهارشنبه 15 آبان ماه در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، نشست تخصصی «نقش و جایگاه اساتید در تبیین هویت معنوی حوزه علمیه» در ادامه برنامه هاي «حوزه علمیه، سنت های کارآمد» روز چهارشنبه 15 آبان ماه در سالن کنفرانس مدرسه علمیه عالی نواب  از ساعت 11:30 الی 14 با حضور اساتید، نخبگان و پژوهشگران برگزار می شود.

اين نشست توسط کارگروه سنت های کارآمد معاونت پژوهش حوزه علميه خراسان با محوریت معنویت و اخلاق در آیینه سنت های کارآمد با موضوع «نقش و جایگاه اساتید در تبیین هویت معنوی حوزه علمیه» برگزار مي شود.

 بر اساس اين گزارش، از تابستان سال 97 تاکنون با تشکیل جلسات فراوان و کارگروه های موضوعی پیرامون سنت های کارآمد حوزه علمیه خراسان در زمینه های مختلف آموزش، پژوهش، اخلاق، تبلیغ، زی طلبگی، مسیر شناسی، سنت های مدیریتی، سنت های اساتید و زمینه های دیگر فعالیت هایی صورت گرفته است که نتیجه و ثمرات این فعالیت های پژوهشی در قالب پیش همایش ها و پیش نشست ها برگزار می شود.

بر همين اساس، کارگروه حوزه علمیه، سنت های کارآمد از ابتدای سال 98 در قالب کارگروه معاونت پژوهش فعالیت خویش را ادامه و استمرار بخشیده و حوزه علمیه خراسان نیز به عنوان اولین حوزه علمیه تشیع بحث احیای سنت های کارامد را در چارچوب و ساختار خود مورد حمايت و اهتمام قرار داده است.

این نشست تخصصی با حضور حضرات آیات شیخ مهدی مروارید و ابوالقاسم علیدوست، از اساتید دروس خارج حوزه های علمیه خراسان و قم برگزار و به مباحث نظری، علمی و تخصصی پیرامون ظرفیت نقش و جایگاه اساتید برای ایجاد فضای معنوی در حوزه علمیه پرداخته می شود.

 


كد خبر: 35961  |  تاریخ درج خبر: 98/08/14  |  کد خبرنگار: 207368
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا