ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

مشاوره‌ی ایده پروری را به صورت رایگان دریافت کنیدمدیر مرکز نوآوری و شکوفایی حوزه علمیه خراسان، گفت: طلاب صاحب ایده می توانند از فرصت حضور این مرکز در بیست و یکمین نمایشگاه کتاب مشهد برای مشاوره و شتاب‌دهنگی رویدادها، بهره مندشوند.

 حجت الاسلام فتاحی معصوم در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان با اشاره به حضور و استقبال عمومی از غرفه‌ی مرکز نوآوری و شکوفایی در بخش حوزوی بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد، گفت: این مرکز، بخشی است که به سایر بخش های حوزوی کمک می کند تا چالش ها و مسائل موجود را به کمک راه حل های خلاقانه و محصول محور پاسخگو شوند.
مدیر مرکز نوآوری و شکوفایی حوزه علمیه خراسان، با بیان اینکه در این مرکز نیازهای حوزوی را رصد کرده و با کمک طلاب، راه های عملیاتی ارائه می دهیم، افزود: یکی از چالش های موجود، معیشت طلاب است که ما با آموزش های کاربردی از دانش حوزوی، برآن هستیم تا محصول مورد نیاز جامعه را تولید کنیم.
وی ادامه داد: کار مرکز نوآوری و شکوفایی حوزه علمیه خراسان، ایجاد اشتغال برای طلاب است، از این رو اشتغال هایی که در این مرکز توسط طلاب به ثبت می رسند در راستای پاسخگویی به نیازهای حوزه و جامعه باید باشد.
حجت الاسلام فتاحی معصوم با بیان اینکه آموزش مهارت های اشتغال ویژه استخدام در سازمان ها، یکی دیگر از فعالیت های این مرکز می باشد، اضافه کرد: در این بخش، آموزش های کاربردی مورد نیاز ادارات و سازمان هایی که جذب نیروی طلبگی دارند به طلاب متقاضی، ارائه شده و طی تعاملات صورت گرفته، جهت استخدام معرفی می شوند.
وی با اشاره به اینکه در مرکز نوآوری و شکوفایی حوزه علمیه خراسان دو نوع فعالیت گسترده در جهت ایده پردازی و شتاب دهنگی صورت می گیرد، تشریح کرد: در این مرکز "مهارت های کارآفرینی" برای ایجاد مشاغل جدید و "مهارت تولید" برای تولید محصول جدید مورد نیاز جامعه و حوزه مورد حمایت قرار می گیرد.
مدیر مرکز نوآوری و شکوفایی حوزه علمیه خراسان، با بیان اینکه 10 تیم فعال در این مرکز حضور دارند، افزود: از یک سال گذشته تاکنون با حمایت های مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان، پنج تیم به محصول و گردش مالی رسیده اند که 3 تیم محصولی مخصوص طلاب و 2 تیم نیز، محصولی ویژه جامعه را تولید کرده اند.
وی در ادامه به معرفی تیم های حاضر در این مرکز پرداخت و گفت: تیم "مسیرطلبه" با هدف هدایت تحصیلی و شغلی طلاب، "سامانه بارش" رصد سازمان های نیازمند نیروی طلبه، "تست شخصیت شناسی" با هدف رفع نیازهای روزمره و چالش هایی که افراد در مسیر زندگی با آن مواجه هستند و "کتاب گویا" که به وسیله QR کد، اطلاعات مربوط به محتوای کتاب را در فضای مجازی منتشر می کند، از جمله محصولات و تیم های فعال در مرکز رشد و نوآوری حوزه علمیه خراسان هستند.
حجت الاسلام فتاحی معصوم با اشاره به اینکه "تیم تام" در راستای تحقیقات و مشاوره کسب و کار فعالیت دارد، افزود: با توجه به گستردگی محصولات و برنامه های فرهنگی، این مرکز با تولید "رضوان بانو"، اپلیکیشن اطلاع رسانی ویژه رویدادهای فرهنگی در سطح شهر به بانوان و همچنین تولید نرم افزار "اسنپ فرهنگی" با هدف معرفی محصولات فرهنگی و ذائقه سازی مخاطب، گامی در این عرصه نیز برداشته است.
وی با بیان اینکه تیم رویداد "بلوغ" ویژه مخاطبینی که در دوران بلوغ هستند فعالیت دارند، اضافه کرد: فروشگاه های اینترنتی "حوزه شاپ" و "طلبه شاپ" با هدف خرید و فروش لوازم دسته دوم و تولیدات طلاب، راه اندازی شده اند.
مدیر مرکز نوآوری و شکوفایی حوزه علمیه خراسان، یکی دیگر از محصولات این مرکز را با عنوان "اسکان یاب طلاب" معرفی و تشریح کرد: طلاب مشهدی معمولا در ایام تعطیلات به مسافرت می روند و خانه هایشان خالی از سَکَنِه است، از طرف دیگر، طلاب سایر شهرها تمایل دارند در ایام تعطیلات برای زیارت و سیاحت به مشهد بیایند لذا اپلیکیشن "اسکان یاب طلاب" با رفع این چالش، طلاب را برای یافتن اسکان مناسب راهنمایی می کند.
حجت الاسلام فتاحی معصوم در پایان با اشاره به نحوه‌ی عضویت و ثبت ایده در مرکز نوآوری و شکوفایی حوزه علمیه خراسان، گفت: طلاب صاحب ایده می توانند با مراجعه به سایت مسیر طلبه، ایده خود را به ثبت برسانند، البته ایده ها باید در راستای شئون طلبگی بوده و قابلیت تجاری سازی نیز داشته باشند یعنی اینکه یا خدمات به طلاب بدهد و یا اینکه طلبه به جامعه خدمات فرهنگی بدهد.
گفتنی است، حوزه علمیه خراسان در سالن فردوسی بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد حضوری فعال دارد و این نمایشگاه از ساعت 15 تا 21 و تا 15 آبان ماه، دایر است.


كد خبر: 35936  |  تاریخ درج خبر: 1398/08/13  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا