ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

برگزاری نشست بایسته های پژوهشی در صحیفه سجادیهمسئول اداره نشر و تولیدات علمی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، گفت: لازم است طلاب ساعاتی را در طول هفته به مباحثه صحیفه سجادیه اختصاص دهند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام جواد معین در نشست علمی بایسته های پژوهشی صحیفه سجادیه در مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا(س) با تأكيد بر جايگاه این كتاب ارزشمند و دعوت علاقمندان براي تحقيق و پژوهش با محوريت آن، گفت: مباحثات روزانه بین طلاب، در جهت ایجاد انگیزه و ترغیب آنان به تبلیغ با استناد به کتب ائمه اطهار(ع) موثر خواهد بود.
وی با بیان اینکه لازم است طلاب ساعاتی را در طول هفته به مباحثه صحیفه سجادیه اختصاص دهند، افزود: جلسات مستمرّ پیرامون این کتاب و ارائه حداقل یک یا چند دعا در هر جلسه به صورت موضوعی (اخلاقی، تربیتی) یا به صورت ترتیبی (بررسی فرازهای دعا در هر جلسه) در تبلیغ نیز بسیار کاربرد دارد.
مسئول اداره نشر و تولیدات علمی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه اساتید با ارائه تحقیقات کلاسی با استناد به صحیفه سجادیه می توانند در ترویج آن بین طلاب تاثیرگذار باشند، ادامه داد: موضوعات پایان نامه، پژوهش های موضوعی و بررسی جلوه های قرآنی در صحیفه سجادیه، پژوهش‌های بلاغی، شناخت بستر سیاسی نیایش ها و همچنین برگزاری سلسله نشست ها همراه با تحقیق و فعالیت پژوهشی و کارگاه های روش تحقیق، می‌تواند در معرفي و تبليغ اين اثر گرانبها  تاثير گذار باشد.
گفتنی است، این نشست با هدف شناخت جایگاه کتاب گرانقدر امام سجاد«علیه السلام» و انس بیشتر مخاطبین و محققین با اثر گهربار صحیفه سجادیه در مدرسه پیروان حضرت زهرا(س) برگزارشد.

 


كد خبر: 35852  |  تاریخ درج خبر: 1398/08/01  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا