ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

پرورش و تربیت مبلغان زباندان برای گردهمایی عظیم اربعین باید بیشتر از امسال باشدمبلغ اعزامی حوزه علمیه خراسان گفت: باید از ظرفیت رسانه‌ها در مسیر پرشکوه پیاده‌روی اربعین برای تبلیغ معارف دین در قالب‌های روز به نحو احسن استفاده کرد و در همین راستا شایسته است تا کار فکری در زمینه انیمیشن سازی، موشن گرافی و... برنامه ریزی و اجرایی شود که حوزه علمیه خراسان در این زمینه موفق بوده است.

حجت‌الاسلام مرتضی سپهری، از طلاب درس خارج و مبلغان اعزامی حوزه علمیه خراسان به پیاده‌روی اربعین در مسیر نجف به کربلا، در گفت‌وگو با روابط‌عمومی این حوزه ضمن اشاره به فعالیت‌های تبلیغی صورت گرفته در خاک عراق از سوی معاونت تبلیغ حوزه خراسان، گفت: مبلغان در گروه‌های تبلیغی مسیر نجف تا کربلا، ضمن پاسخگویی به سؤالات شرعی و شبهات اعتقادی، به شبهات طرح شده در زمینه فرقه‌های نوظهور که تلاش دارند تا در اذهان جای باز کنند نیز پاسخ می‌دادند. 

وی ضمن اشاره به همکلامی مبلغان حوزه علمیه خراسان در این مسیر با زائران و پاسخ به پرسش‌های زوار و بحث علمی در زمینه مسائل دینی تصریح کرد: بسیاری از آنچه طلاب حوزه علمیه خراسان در پاسخ به پرسش زوار و دلدادگان سید الشهدا(ع) عرض می‌کردند برای آنان مؤثر بود و مردم واقعا از حضور روحانیت در جمع خود احساس خشنودی و رضایت می‌کردند که این‌ها عامل انگیزه و دلگرمی برای مبلغان بود.
این مبلغ اعزامی با اشاره به ضرورت تسلط مبلغان به زبان‌های روز دنیا در این راهپیمایی باشکوه به‌خصوص زبان عربی و لهجه عراقی، خاطر نشان کرد: باید از همین روزها برنامه‌ای برای آموزش کامل و تسلط به زبان عربی برای فرصت تبلیغی بعدی درنظر گرفته شده و مبلغان زباندان بیشتری تربیت شوند تا بتوانند به طور شایسته به گفت‌وگوها و مناظرات علمی با آنانی که در این زمینه سؤال، شبهه و یا بحث علمی دارند پاسخ بدهند.
حجت‌الاسلام سپهری با بیان این که آنچه در این گفت‌وگوها بیان می‌شد عمدتاً مفید و روشنگر برای مردم بود، اظهار کرد: طلاب حوزه علمیه خراسان در عرصه فعالیت‌های تبلیغی خود درایت و بصیرت خاص داشتند که سبب می‌شد تا در مسائلي که به بحث عرب و عجم دامن می‌زدند و یا آنچه تفرقه میان مذاهب ایجاد می‌کرد، بایستند، فضا را بشناسند و طوری عمل نکنند که دشمنان از این موقعیت سوء استفاده داشته باشند.
وی با بیان اینکه این اقدام ارزشمند حوزه علمیه خراسان در اعزام مبلغ را باید اقدامی حداقلی درنظر گرفت و برای کارهای حداکثری در راستای تحول حوزه تلاش و همت بیش‌تری داشت، بیان کرد: باید برای این مسیر 80 کیلومتری نجف تا کربلا کار کارشناسی از سوی کارشناسان علوم اجتماعی صورت بگیرد و تصاویر خاص با شعارها و متن‌های ویژه درنظر گرفته شود چراکه این پیاده روی باشکوه اربعین فرصت عظیم تبلیغی دانسته می‌شود که از همه ملت‌ها و امت‌ها حضور پررنگ و درخشانی در آن دارند که این ظرفیت نباید بدون بهره سپری شود.
این مبلغ اعزامی با بیان اینکه به واقع باید از ظرفیت بی‌بدیل و توصیف‌ناپذیر گردهمایی اربعین حسینی به عنوان بستری برای زمینه سازی ظهور صاحب الزمان(عج) استفاده شود، عنوان کرد: باید از ظرفیت رسانه‌ها نیز در این مسیر پرشکوه برای تبلیغ معارف دین در قالب‌های روز به نحو احسن استفاده کرد و در همین راستا شایسته است تا کار فکری در زمینه انیمیشن سازی، موشن گرافی و... برنامه ریزی و اجرایی شود که البته حوزه علمیه خراسان در این زمینه گام‌های مفیدی برداشته است.


كد خبر: 35851  |  تاریخ درج خبر: 1398/08/01  |  کد خبرنگار: 3752
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا