ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

مبلّغ باید آتش به اختیار عمل کندمعاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان، گفت: مبلّغ باید در امر تبلیغ، آتش به اختیار عمل کرده و منتظر مراجعات از سوی مردم نباشد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین حمید ایزدی در همایش آیین افتتاح فعالیت تبلیغی مبلغان زائران پیاده دهه آخر صفر که  در دفتر امام جمعه مشهد برگزار شد، ضمن تقدیر از همراهی مبلغان گفت: خیلی از مبلغان دهه آخر صفر، در ایام تبلیغی و کنگره عظیم اربعین نیز حضور داشتند و عملکرد و فعالیت های ابتکاری خوبی را در نجف، سامرا، مسجد سهله کوفه و مسیر پیاده روی از نجف تا کربلا، از خود به نمایش گذاشتند و در ادامه، می خواهند تا برای زوار آقا علی بن موسی الرضا(ع) نیز مثمر ثمر باشند که جای تقدیر دارند.
وی همچنین ضمن تقدیر از سازمان ها و نهادهایی که در امر تسهیل اعزام مبلغان به عراق با حوزه علمیه خراسان همراهی داشتند، تصریح کرد: در جمع مبلغانی که از دیگر نقاط ایران و سایر کشورها خود را به مراسم تبلیغی اربعین رسانده بودند، فقط این حوزه علمیه به صورت منسجم و یکپارچه و با برنامه ریزی حضور یافته بود و بهترین عملکرد از سوی مبلغان خراسانی صورت گرفت.
محورهای منتهی به مشهد مزین به نام شهدا شدند
معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان در ادامه با اشاره به مسیرهای هفتگانه منتهی به مشهد که مزین به نام شهدا شده است، گفت: محور مشهد ملک آباد تربت حیدریه به نام شهید کوهساری نامگذاری شده است و مسئولیت هماهنگی مبلغان در این محور با دفتر تبلیغات اسلامی، خواهد بود.
وی افزود: محور مشهد چناران قوچان به بنام شهید عطایی و همچنین محور مشهد کلات به نام شهید محرابی توسط بسیج طلاب و اساتید ساماندهی مبلغان صورت می گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین ایزدی با اشاره به اینکه محور فریمان تربت جام به نام شهید سنجرانی با مسئولیت طرح هجرت، محور سرخس مشهد به نام شهید جهانی توسط امور مساجد، ساماندهی مبلغان انجام می شود، گفت: 700 روحانی همراه کاروان های زائران پیاده با عنوان شهدای گمنام توسط سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ساماندهی می شوند و محور طرقبه شاندیز به نام شهید محمدی با مسئولیت گروه های جهادی خراسان رضوی، هماهنگی مبلغان صورت می گیرد.
معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه در هر ایستگاه و پایگاه 4 نفر به عنوان مسئول فرهنگی، مسئول مراسمات و مبلغان خواهر و برادر مستقر هستند، اضافه کرد: بعثه سازمان حج و زیارت، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی و آموزش و پرورش، مسئولیت هماهنگی تبلیغ و مبلغان بخش اسکان زائران در مشهد را برعهده دارند.
ضرورت ارتباط موثر با زائر در امر تبلیغ
حجت الاسلام والمسلمین ایزدی در بخش بعدی سخنان خود به اهمیت روش های موثر در تبلیغ اشاره و ابرازکرد: فعالیت تبلیغی در این ایام شامل اقامه نماز جماعت، برگزاری حلقات معرفت، استقبال و بدرقه زائران، کار با کودک، تلاوت قرآن، مشارکت در خدمات رسانی به زائران و ... می شود که لازمه‌ی آن ارتباط موثر با زائر است.
وی با تاکید بر اینکه تکریم و احترام زائر توسط مبلغان می تواند در امر تاثیرپذیری تبلیغ موثر باشد، گفت: مبلغ باید منفعل عمل کند و منتظر مراجعات زوار نباشد و خود برای ترویج بیشتر دین، با روی باز و گشاده وی را دعوت به دین کند.
معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های مبلغان، تاخیر در محتوای مورد نیاز تبلیغ بوده است، ابراز کرد: امسال با تولید نرم افزار میزبان، برآن شدیم تا محتوای مورد نیاز مبلغان با سرعت بیشتر و به سهولت در دسترس مبلغان قرارگیرد.
وی با اشاره به نرم افزار " همسفر " که ویژه مبلغان اربعین، امسال تولید شد و تاکنون بیش از 15 هزار بار دانلود شده است، گفت: برای برقراری با زائر به دنبال بهانه باشید و به صورت آتش به اختیار عمل کرده و از فرصت ها با توجه به اقتضائات هر ایستگاه، به نحو احسن بهره گیرید.
گفتنی است، مبلغان خواهر و برادر به همت معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان به عنوان مسئول کمیته تبلیغی قرارگاه فرهنگی رضوی، در ایستگاه های بین راهی و پایگاه های درون شهری زائران پیاده امام هشتم(ع) خدمت می کنند.

 


كد خبر: 35849  |  تاریخ درج خبر: 1398/08/01  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا