ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ضرورت اولویت بخشی در بایستگی طلبگیمعاون ارتباطات حوزوی آستان قدس رضوی، بیان کرد: طلبه باید در موضوع تحصیل علم و طلبگی و همچنین زندگی و خانواده، اولویت بندی داشته باشد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین عباس فرازی نیا در اولین نشست " اخلاق و سلوک انقلابی" که با موضوع بایستگی های طلبگی ویژه طلاب خواهر در مدرسه حضرت رقیه برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگ و ماتم شهادت سید و سالار شهیدان کربلا و ایام اربعین حسینی، با اشاره به اینکه جهل مدرن، غفلت و اسارت، در عصر حاضر موانع پیشرفت جوامع هستند، گفت: اولین بایستگی برای طلبه، در زندگی و درس و بحث "اولویت قائل شدن" برای آن موضوع است، طلبه باید در موضوع تحصیل علم و طلبگی و همچنین زندگی و خانواده، اولویت بندی داشته باشد.
وی به شاخصه های اولویت اشاره و ابرازکرد: اهمیت دادن، وقت گذاشتن و هزینه کردن از مقوله های مهم برای اولویت دهی به کارها و امورات است.
معاون ارتباطات حوزوي آستان قدس رضوي با بیان اینکه اهمیت داشتن زندگی یعنی به جزئیات خانه اهمیت دهید مانند اینکه زیبایی و نظم را در اولویت زندگی قرار دهیم، تصریح کرد: طلبه باید به زندگی، درس و تحصیل اهمیت دهد و از تنبلی پرهیز کند.
وی با اشاره به اینکه ساماندهی به زندگی با برنامه ریزی محقق می شود، افزود: زمانی را برای رسیدگی به دروس و زمانی را برای رسیدگی به امور منزل قرار دهید و برای هزینه کردن و وقت گذاشتن در تمام امورف توجه لازم را داشته باشید.
حجت الاسلام والمسلمین فرازی نیا، دومین بایستگی برای طلبه را انس با قرآن و عمل به آیات نورانی آن برشمرد و گفت: طلبه باید به آیات قرآن که مشروط به هیچ شرطی نیست با تمام قوا عمل کند.
وی با اشاره به آیه " فَاقْرَءُوا مَا تَيسَّرَ مِنَ الْقُرْآنِ "، ادامه داد: طلبه باید با قرآن مانوس باشد و در زندگی برای قرآن وقت بگذارد.
معاون ارتباطات حوزوي آستان قدس رضوي به آیه " فَاتَّقُوا اللَّهَ مَا اسْتَطَعْتُمْ " اشاره کرد و افزود: کسب تقوا، ماموریت همیشگی طلاب در طول زندگی است و تا پای جان باید برایش ایستادگی کرد.
وی اضافه کرد: با توجه به آیه " وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ " طلبه باید در نهایت توان آمادگی لازم را برای مقابله با دشمن کسب نماید و این مهم با خوب درس خواندن و شاگرد خوب برای امام صادق(ع) بودن، تحقق می یابد.
حجت الاسلام والمسلمین فرازی نیا، سومین بایستگی طلبه شدن را، رعایت کردن آداب طلبگی دانست و مطالعه کتاب آداب طلبگی نوشته مرحوم آیت الله مجتهدی با عنوان " آداب الطلاب" را توصیه کرد و در پایان گفت: طاهر بودن (مداومت بر طهارت داشتن)، نظم بخشی به طعام و خوراک، نظافت و همچنین دعا و توسل در زندگی از نکات قابل توجه در رعایت اصول و آداب طلبگی است.
 


كد خبر: 35791  |  تاریخ درج خبر: 98/07/24  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا
--%>