ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

نمایشگاه کتب حوزوی حوزه علمیه خراسان ناظر به مطالبات مقام معظم رهبری استمعاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان با بیان این که در نمایشگاه بر مباحث تخصصی به خوبی کار شده است، گفت: همچنین در زمینه مباحث تحولی و بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب، فعالیت های خوبی در این نمایشگاه صورت گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین حمید ایزدی، معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان، در گفتگو با روابط عمومی این حوزه، در حاشیه پنجمین نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی و معارف اسلامی گفت: سال به سال این نمایشگاه قوت بیش تری پیدا می کند و گستره کار نیز امسال نسبت به سال های قبل توسعه دوچندان و قابل توجه پیدا کرده است.
وی با بیان این که در نمایشگاه بر مباحث تخصصی به خوبی کار شده است، عنوان کرد: همچنین در زمینه مباحث تحولی که حوزه علمیه خراسان اهداف خود را برآن مبنا طراحی کرده و در زمینه بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب، کارهای خوبی در این نمایشگاه صورت گرفته است که این ناظر به نگاه عمیق مجموعه معاونت پژوهش است.
معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان با بیان این که عملا کتاب و حوزه علمیه را نمی شود از یکدیگر جدا کرد، افزود: باید کاری کرد که استاد و طلبه همه این دغدغه کتاب را داشته باشند و از سوی دیگر باید برنامه ریزی های مجموعه حوزه خراسان به سمتی سوق داده شود که مخاطبان از تالیفات موجود، به نحو احسن استفاده کنند.
حجت الاسلام والمسلمین ایزدی با بیان این که واکاوی در آثار انتشاریافته در نمایشگاه نشان می دهد برخی بخش ها باید پررنگ تر ارائه شود، بیان کرد: در حوزه کتب مرتبط با مباحث تبلیغ باید بیش از این تمرکز و تلاش بر مقوله تالیف و تحقیق صورت گرفته و در موضوعات مورد نیاز مبلغان به صورت تخصصی تر به عرصه تبلیغ و شبهات دینی ورود شود. 
وی با بیان این که در عرصه نمایشگاه باید ناشران و نویسندگان متخصص شناسایی شده و محصولات عرضه شده آنان در این نمایشگاه به دست مخاطبان واقعی برسد، ابراز کرد: به طور کلی نمایشگاه فاخری است که سال به سال نیز باید بیش تر به حوزه های تخصصی ورود پیدا کنند و در این راستا مسئولین هم رسالت آن را دارند تا از ناشران حاضر شده حمایت کنند. 
معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان با بیان این که تخفیفات نمایشگاه نیز سبب می شود کتب سهل الوصول تر به دست طلاب و اساتید حوزه علمیه خراسان برسد، بیان کرد: امر تهیه کتاب در تعالی مجموعه حوزه علمیه خراسان و همچنین جامعه اسلامی نقش بسزایی داشته و انس طلاب با کتاب سبب می شود این فرهنگ در جامعه اسلامی نیز نهادینه شود.

 


كد خبر: 35576  |  تاریخ درج خبر: 1398/07/07  |  کد خبرنگار: 207368
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا