ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

فراخوان مقاله دوفصلنامه علمی‌تخصصی «جستارهای ادب عربی»مسئول اداره نشر و تولیدات علمی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان گفت: دو فصلنامه علمی‌تخصصی «جستارهای ادب عربی» برای انتشار اولین شماره خود، از مقالات اساتید و پژوهشگران حوزه و دانشگاه استقبال می‌کند.

حجت‌الاسلام جواد معين، مسئول اداره نشر و توليدات علمي معاونت پژوهش حوزه علميه خراسان در گفت‌وگو با روابط‌عمومي این حوزه گفت: در راستاي گام‌هاي تحولي معاونت پژوهش حوزه علميه خراسان، و با عنايت به تأكيدات مدير این حوزه در خصوص لزوم تحوّل‌آفريني در فعاليت‌هاي پژوهشي، نشريه «جستارهاي ادب عربي» در تاريخ 17/04/98 موفق به دريافت پروانه انتشار به شماره 85440 از معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع‌رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي شد. 

وي تصريح كرد: اين نشريه به زبان فارسي، با رتبه علمي‌تخصصي، گستره نشر و توزيع سراسري و با ترتيب انتشار «دوفصلنامه» فعاليت خود را آغاز نموده و آماده دريافت مقالات علمي است.
حجت‌الاسلام معين ضمن ابراز اميدواري نسبت به اخذ رتبه علمي‌پژوهشي در شماره‌هاي آينده گفت: هر چند رتبه فعلي اين نشريه، علمي‌تخصصي است، ولي سعي بر آن شده، مقالات و محتواي نشريه براساس استانداردهاي مطلوب مجلات علمي‌پژوهشي باشد، و بر همين اساس در انتخاب هيئت تحريريه، پذيرش مقالات، گزينش داوران و همچنين فرآيند ارزيابي و داوري، دقت و توجه بايسته موردنظر قرار گرفته است.
مسئول اداره نشر و توليدات علمي معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان در خصوص محورهاي فراخوان مقالات در اين نشريه گفت: اين نشريه در موضوعات مختلف حوزه «زبان و ادبيات عربي» با اولويت محورهاي زير، از مقالات پژوهشگران استقبال مي‌كند:
1. زیبایی‌شناسی ادبی و بلاغي متون دینی (با محوریت قرآن و حدیث)؛
2. نقد و تحلیل نظریه‌های کلاسیک و نوین ادبی؛
3. تحلیل ساختاری و محتوایی شعر عرب؛
4. تاریخ ادبیات و سبک‌شناسی؛
5. شناخت و بررسی دیدگاه‌های زبان‌شناسی؛
6. مطالعات تطبیقی و بین‌رشته‌ای؛
7. سایر محورهای مربوطه.
وی افزود: علاقه‌مندان مي‌توانند آثار خود را با رعايت شرايط مندرج در بخش «راهنماي نويسندگان» در سامانه مديريت نشريات علمي معاونت پژوهش حوزه علميه خراسان به آدرس http://journals.hozehkh.com ارسال نمايند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 32008327-051 و شماره همراه 09153242291 تماس بگيرند.
گفتني است، دوفصلنامه علمی‌تخصصي «جستارهاي ادب عربي» به صاحب امتيازي معاونت پژوهش حوزه علميه خراسان و با همكاري «قرارگاه علمي‌آموزشي ادبّيات» این حوزه، به مدير مسئولي آيت‌الله سيدمصباح عاملي و با سردبيري حجت‌الاسلام حسين كندري فعاليت خود را آغاز کرده است. 


كد خبر: 35402  |  تاریخ درج خبر: 98/06/14  |  کد خبرنگار: 3752
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا