ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

حمله به سنگرهای معنوی برنامه‌ دشمن استنشست هم‌اندیشی مسئولین بنیاد عفاف و حجاب در مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان شمالی با مداحان و روحانیون فعال استان خراسان شمالی برگزار شد

 حجت‌الاسلام والمسلمين سالاری، مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی، در این جلسه گفت: بنیاد عفاف و حجاب در بجنورد بنیاد مردمی است و دو سال است که فعالیت‌هایش را شروع کرده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان شمالی، سالاری با اشاره به اینکه وضعیت حال حاضر جامعه ما به‌گونه‌ای است که دشمن از هجمه‌های نظامی مأیوس شده گفت: دشمن به جنگ نرم روی آورده که یکی از ابعاد آن حمله به سنگرهای معنوی است که مداحان و روحانیون باید به عنوان یک رسالت به مقوله عفت ورزی و غیرتمندی در مراثی و سخنانشان به آن بپردازند.
حجت‌الاسلام والمسلمين سالاری با تأکید بر سخنان مقام معظم رهبری در جلسه با مداحان در سال 97 اظهار کرد: در سخنان رهبری داریم که بر مسئله خانواده تأکید کنید؛ رواج شهوت و مبارزه باحیا امروز در برنامه‌های دشمن است و شما باید مبارزه با دشمن را در برنامه‌های خود قرار دهید، طهارت و پاکیزگی جوانان کشور را مورد همت خود قرار دهید و بر آن همت گمارید که از بهترین و مؤثرترین کارها است. وی تصریح کرد: در این جلسه رهبر معظم انقلاب تأکید کردند که گاهی یک غزل شما، یک قصیده شما که می‌خوانید، یک مثنوی شما، یک بیت که می‌خوانید به قدر یک منبر می‌تواند در مخاطب شما اثر بگذارد.
دبیر بنیاد عفاف و حجاب خراسان ‌شمالی با بیان اینکه آیات و روایات متعددی در خصوص اهمیت و اجر عفت ورزی در جامعه مطرح‌شده است، خاطرنشان کرد: امام علی (ع) در روایتی می‌فرماید: آن مجاهدی که در راه خدا شهید شده است، از آن‌کسی که می‌تواند گناه کند ولی عفت می‌ورزد و گناه نمی‌کند، اجرش بالاتر نیست. آن‌کسی که می‌تواند گناه کند، قدرت دارد که گناه کند اما خداوند را به یاد می‌آورد و عفت می‌ورزد، این حدیث از امام علی (ع) اجر و اهمیت عفت ورزی را نشان می‌دهد.
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: بر این اساس انتظار می‌رود مداحان اهل‌بیت باید در کنار روحانیان حاضر در مراسم عزاداری ماه محرم، عزاداران حسینی را به عفت ورزی و توجه به حجاب ترغیب کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمين سالاری مکی اظهار کرد: اگر ماجرای کربلا را از زوایای گوناگون موردبررسی قرار دهیم، متوجه می‌شویم که ویژگی‌های اخلاقی متعددی ازجمله سخاوت، توجه به معنویات، گذشت، معرفت و دیگر خلقیاتی که در زندگی یک انسان آزاده و شریف می‌توان متصور شد، درصحنه کربلا ظهور و بروز پیدا کرده است.
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی با اشاره به مجاهدت زنان ودختران درصحنه کربلا در کنار حضرت امام حسین (ع) و دیگر مردان حاضر در کربلا، خاطرنشان کرد: زنان و دختران ازجمله حضرت زینب (س) و دیگر بانوان حاضر در کربلا علاوه بر حضور درصحنه کربلا، در دوران پس از کربلا نیز در مقابل دشمنان اسلام ایستادگی کردند و موضع‌گیری‌های شجاعانه و دفاع از اسلام خود را آشکار ساختند.
وی افزود: مداحان اهل‌بیت و روحانیون حاضر در مجلس عزای امام حسین (ع) با هدایت و آشکاری سازی این‌چنین نکات مختص به بحث عفت ورزی و غیرت ورزی صحنه کربلا، می‌توانند در کنار شور حسینی، شعور حسینی آن دسته از جوانانی که در هیئت‌های مذهبی حاضرشده‌اند را برانگیخته کنند.
وی تأکید کرد: باید در زمینه انتشار اشعار مداحی‌ها و سخنان و مطالب در این حوزه تلاش کنیم و مطالبی که در این خصوص داریم در اختیار یکدیگر قرار دهیم.
 مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: در کنار همه آنچه در محرم به آن می‌پردازیم باید به مسئله عفاف و حجاب هم تأکید و به آن توجه کنیم.
در پایان مداحان و روحانیون پیشنهادهای خود را در خصوص مسئله حجاب و عفاف مطرح کردند.
 

كد خبر: 35398  |  تاریخ درج خبر: 98/06/14  |  کد خبرنگار: 3076
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا