ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

با شرکت طلاب جدیدالورود: کارگاه میثاق طلبگی در حوزه علمیه خراسان شمالی برگزار شدبا شرکت طلاب جدیدالورود: کارگاه میثاق طلبگی در حوزه علمیه خراسان شمالی برگزار شد

 مسؤول اداره آموزش حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: کارگاه میثاق طلبگی با شرکت طلاب جدیدالورود مدارس علمیه استان در بجنورد برگزار شد.

حجت‌الاسلام فرهاد حسین زاده، مسؤول اداره آموزش حوزه علمیه خراسان شمالی، در گفت‌وگو با روابط عمومي مديريت حوزه علميه  خراسان شمالی، از برگزاری کارگاه میثاق طلبگی ویژه طلاب جدیدالورود حوزه علمیه استان در بجنورد خبر داد و افزود: این کارگاه با شرکت 68 نفر از طلابجديد الورود حوزه علمیه خراسان شمالی به مدت 16 ساعت برگزار شد.
وی با بیان اینکه مدرس این کارگاه حجت‌الاسلام ابوالقاسم موسوی بود، افزود: هدف از اجرای کارگاه میثاق طلبگی معرفی ماهیت حوزه، جایگاه حوزه در نظام اسلامی، جایگاه طلبه، عوامل حفظ و تقویت معنویت در بین طلاب، آماده‌سازی طلاب برای ارتباط مؤثر با جامعه و امیدواری و ایجاد انگیزه در طلاب بود.
حجت‌الاسلام حسین زاده ادامه داد: این برنامه به مدت دو روز به‌صورت کارگاه آموزشی در هر مدرسه به مدت سه ساعت برگزار شد و افزون بر این در هر مدرسه مشاوره فردی هم در این خصوص صورت گرفت.
وی ادامه داد: انگیزه اصلی در مسیر طلبگی، نحوه آشنایی با حوزه علمیه، شناخت مفهومی و محتوایی از حوزه علمیه، خلاصه‌ای از وظایف طلبگی، عوامل اعتماد به نفس برای طلاب، هویت طلبگی و معنویت در حوزه برخی از مطالب مطروحه در این کارگاه بود.
حجت‌الاسلام حسین زاده در ادامه اضافه کرد: رسالت‌های حوزه علمیه، جایگاه حوزه علمیه در نظام اسلامی، عوامل ایجاد افتخار مثبت برای طلاب و راه‌های برخورد با هجمه‌های بیرونی مسیر اصلی و شاکله حوزه علمیه را تشکیل می‌دهد که باید مورد توجه طلاب قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه اجتهاد در دین همین موارد است، خاطرنشان کرد: وظایف و مسؤولیت‌های بسیاری بر عهده طلاب علوم دینی است که چشم‌پوشی از آن‌ها نشانه بی‌تدبیری است.

كد خبر: 35361  |  تاریخ درج خبر: 98/06/09  |  کد خبرنگار: 3076
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا