ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

چهره ۳۶۶ هکتاری حریم رضوی متناسب سازی می شودمعاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: می خواهیم چهره حریم رضوی را متناسب با نام امام رضا(ع) تغییر دهیم.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، محمد صادق براتی در مراسم رونمایی از پیش نویس سند هویت دینی فرهنگی مشهد الرضا(ع) در محل مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان به شروع تدوین طرح جامع کمی و کیفی زیارت در سال 94-95 اشاره و خاطر نشان کرد: در تدوین سند هویت دینی فرهنگی مشهد نیز می بایست علاوه بر اهتمام نسبت به عملیاتی شدن، به کارهایی از این دست توجه، و از آنها بهره برد.

وی افزود: کار فرهنگی زیادی در استان خراسان رضوی و به ویژه مشهد انجام شده است ولی در چهره این استان با سایر نقاط تفاوتی دیده نمی شود؛ ما به دنبال آن هستیم که چهره این منطقه و مشهد با سایر مناطق متفاوت باشد و کسی که وارد استان می شود این تفاوت را احساس کند.

براتی اظهار کرد: این امر، خواسته و ایده آل ماست و در تدوین سند هویت دینی فرهنگی مشهد نیز می خواهیم که به این نکته توجه شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم در دو سال آینده چهره شهر مشهد تغییر کند، گفت: می خواهیم چهره حریم رضوی به مساحت ۳۶۶ هکتار را تغییر دهیم که در حال حاضر تغییراتی در دست اقدام است. هم اکنون آثار حرم مطهر رضوی تنها تا شعاع ۱۰۰ متری این مکان مقدس دیده می‌شود.


كد خبر: 35349  |  تاریخ درج خبر: 1398/06/08  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا