ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

برگزاری مراسم ولادت با سعادت امام هادی علیه اسلام در قاینمراسم جشن میلاد با سعادت امام هادی علیه اسلام در مدرسه علمیه جعریه قاین برگزار شد

به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسان جنوبی، در اين مراسم حجت الاسلام تقوی از اساتيد مدرسه علمیه جعفریه قاین، ضمن تبريك سالروز ولادت با سعادت امام هادی علیه السلام با اشاره به آيه 24 سوره سجده گفت: در اين آيه شريفه، قرآن کریم صفاتی را برای امام معصوم علیه السلام بیان کرده كه علاوه بر عصمت و علم لدنّي؛ بايد اهل هدایت باشد تا بتواند مردم را هدایت کند.
حجت الاسلام تقوي در ادامه به آیه 124 سوره بقره اشاره كرد و افزود: مرحوم علامه طباطبایی در ذیل آیه بیان می‌کند خداوند متعال در سوره یونس سوالی مطرح می‌کند كه آیا کسی که اهل هدایت کردن به حق است سزاوار است از او پیروی شود یا کسی که خودش هدایت نشده است؟ بنابراین هر کسی نمی‌تواند امام جامعه باشد لذا امام معصوم، هم باید هادی و هم مهدی باشد یعنی هم هدایت شده و هم هدایت کننده باشد.
وی با بيان اينكه بین هدایت انبیاء و امامان معصوم علیهم السلام فرق است؛ گفت: هدایت انبیاء ارائه طریق است راه و مسیر را نشان می‌دهند ولی هدایت امام علیه السلام علاوه بر ارائه طریق؛ ایصال مطلوب هم هست یعنی مردم را به مطلوب می رساند مانند امام حسین علیه السلام همه هستي و وجود خود را فدا کرد تا امت اسلام را نجات دهد و مردم را به هدایت برساند.
حجت الاسلام تقوي در پايان اظهار داشت: راه طلبگی راه هدایت‌گری است یعنی طلبه هم باید ارائه طریق کند وهم ایصال مطلوب داشته باشد
شایان ذکر است در پايان اين مراسم، مولودی‌خوانی و مدیحه‌سرایی توسط حجت الاسلام حسینی از اساتيد مدرسه علمیه جعفريه برگزار شد.
 

 

كانال حوزه انقلابي خراسان جنوبي در پيام‌رسان سروش

 


كد خبر: 35293  |  تاریخ درج خبر: 98/05/27  |  کد خبرنگار: 2718
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا