ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ضرورت نگاه کاربردی به حوزه علم اخلاقعضو هیئت علمی پژوهشکده اخلاق و معنویت، گفت: نگاه کاربردی به حوزه علم اخلاق، نیاز ویژه به مباحث روش شناسی اخلاق دارد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، اولین نشست تخصصی اخلاق پژوهی با موضوع" تبیین رویکرد نوگرا به پژوهش در اخلاق با نگاه تحولی" به همت هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان با حضور اساتیدی از قم، تهران و مشهد برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی اسلامی، عضو هیئت علمی پژوهشکده اخلاق و معنویت، در این جلسه با تبيين حوزه های اخلاقی از جمله اخلاق هنجاری و فرا اخلاق به تبیین موضوع اخلاق کاربردی پرداخته و برخی از نظریات ارائه شده در این بحث را مورد نقد و بررسی قرار داد.
وی همچنین مقوله فلسفه اخلاق را از موضوعات مبنایی این بحث برشمرد و ورود عملی به مباحث اخلاق کاربردی را مبتنی بر آگاهی از این فضا دانست.
حجت الاسلام والمسلمین اسلامي، ضمن برشمردن راهكارهايي براي تحول در اين حوزه و بر شمردن برخي از نيازهاي اساسي به عنوان مقدمه پژوهش هاي اخلاقي، نگاه كاربردي به حوزه اخلاق را منوط به تخصص در مباحث روش شناسي دانست كه مي تواند اثربخشي پژوهشها در اين عرصه را تضمين کند.

كد خبر: 35179  |  تاریخ درج خبر: 98/05/24  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا
--%>