ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

امیدواری، یکی از سرفصل‌های بیانیه گام دوم انقلاب استمعاون ارتباطات حوزوی تولیت آستان قدس رضوی گفت: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم، امیدواری را به عنوان یک سرفصل قرار داده و فرمودند: جامعه را امیدوار رشد دهید و در اوج سختی‌ها امید را تزریق کنید.

به گزارش روابط‌عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت‌الاسلام عباس فرازی‌نیا در نشست تحلیل بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(حفظه‌الله) ویژه اساتید، مسئولان فرهنگی و اعضای دوره معارف انقلاب اسلامی که به همت معاونت فرهنگی‌اجتماعی حوزه علمیه خراسان در مدرسه تخصصی قرآن و عترت برگزار شد، گفت: رویکرد حوزه‌های علمیه، ولایت‌مدارانه است که با برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و تربیتی، اسامی خود را در لیست زمینه‌سازان ظهور ثبت می‌کنند، تا بتوانند در یکی از بهترین سنگرها، که سنگر نماز جمعه است نقش‌آفرینی کنند.

حجت‌الاسلام فرازی‌نیا به تبیین آیات و روایات جایگزین حج پرداخت و افزود: سرآمدترین جایگزین حج، زیارت امام رضا(علیه السلام)، مهرورزی به والدین و شرکت در نماز جمعه است.
وی به اهمیت حضور مؤمنان در نماز عبادی سیاسی جمعه اشاره کرد و گفت: نماز جمعه حج فقرای امت، کفاره گناهان مؤمنان و تنها واجبی است که درباره آن، حضور و غیاب صورت می‌گیرد و ملائکه از علت غیاب یک مؤمن سؤال می‌کنند، و در صورت غیبت برای عدم حضور او ابراز ناراحتی و دعا می‌کنند.
معاون ارتباطات حوزوی تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه تشکل امام جمعه از سه رکن امام، ائمه و شرکت‌کنندگان تشکیل شده، اذعان داشت: به تعبیر مقام معظم رهبری نماز جمعه و ائمه جمعه مرجع حوائج مردم هستند که احتیاج به اجتماعی بصیرت آفرین دارند که به این اجتماع، خودی‌ها افتخار کنند و دشمنان بترسند.
وی ادامه داد: نماز جمعه از شئون حاکمیت است، که حتما امام جمعه باید از طرف حاکم شرع اذن داشته باشد، اما بعضی از ائمه جمعه نماینده ولی فقیه نیستند، تنها کسانی نماینده ولی فقیه هستند که ائمه جمعه مراکز استان‌ها و برخی از کلان‌شهرها و به حکم مقام معظم رهبری(حفظه الله) حکم امامت گرفته باشند، و دیگر ائمه جمعه توسط شورای سیاست‌گزاری ائمه کشور تعیین می‌شوند.
حجت‌الاسلام فرازی نیا با تاکید بر اینکه نماز جمعه مدیون شهر مشهد و قم می‌باشد گفت: در زمان ستم‌شاهی، دوران قاجار و پهلوی فقط در شهر مقدس مشهد و قم نماز جمعه برگزار می‌شد و شش ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ۵ مرداد ۱۳۵۸ امام خمینی(رضوان الله علیه) مرحوم طالقانی را به عنوان امام جمعه تهران منصوب کردند.
وی افزود: مقام معظم رهبری خطاب به ائمه جمعه فرمودند: زمانه‌ای نیست که خودتان به تنهایی در وسط میدان الگو باشید بلکه خانواده و فرزندان شما هم الگو هستند و شما که جلودار و امام هستید مواظب فرزندان خود باشید، زیرا دشمن از طریق نفوذ ممکن است خانواده شما را منحرف کند.
حجت‌الاسلام فرازی نیا ادامه داد: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم امیدواری را به عنوان یک سرفصل قرار داده و فرمودند: جامعه را امیدوار رشد دهید و در اوج سختی‌ها امید را تزریق کنید، زیرا تریبون نماز جمعه را در دست دارید، و همیشه با دیدگاه امیدواری به آینده جامعه نگاه کنید و اگر جایی باعث نا امیدی شد آن را حمل بر مشکلات مقطعی کنید که بر طرف خواهد شد.
وی یاد آور شد: مقام معظم رهبری(حفظه الله)درباره پربار و غنی‌شدن خطبه‌ها و منبرهای ائمه جمعه فرمودند: با جوانان مأنوس شوید، این انس شما با جوانان مقدمه پربارشدن منبر و خطبه شماست، زیرا در انس با جوان، نشاط و نوآوری به نام مناسبت‌های زمانی و مکانی است. 


كد خبر: 35161  |  تاریخ درج خبر: 1398/05/22  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا