امروز: دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

دستيابي به معيارهاي سنجش اخلاق، موجب تحول عظيمی در علوم پژوهشي خواهد شدعضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: عدم پرداختن به سنجش اخلاق از علل مهم عقب‌ماندگی در این عرصه است و دست‌یافتن به دانش سنجش اخلاق موجب تحول عظیمی در علوم پژوهشی در کشور خواهد شد.

به گزارش روابط‌عمومی حوزه علمیه خراسان، اولین نشست تخصصی اخلاق‌پژوهی با موضوع «تبیین رویکرد نوگرا به پژوهش در اخلاق با نگاه تحولی» به همت هیئت اندیشه‌ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش این حوزه و با حضور اساتیدی از قم، تهران و مشهد در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد.
دکتر احد فرامرز قراملکی، استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، در ابتدا از نیازهای مبرم به پژوهش‌های اخلاقی برای ایجاد تحول سخن گفت و افزود: در بعد اخلاق هنجاری، یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید موردتوجه قرار بگیرد، تشخیص مرزهای باریک بین صفات است.
وی تصریح کرد: اگر مرزها را نشناسیم دچار دو آفت خواهیم شد؛ نخست آنکه لغزشگاه اخلاقی برای کنشگر ایجاد خواهیم کرد و دوم اینکه امکان داوری غیراخلاقی را برای تماشاگر فراهم خواهیم نمود.
دکتر قراملکی عدم پرداختن به سنجش اخلاق را از علل مهم عقب‌ماندگی در این عرصه برشمرد و اظهار داشت: دست‌یافتن به دانش سنجش اخلاق موجب تحول عظیم در علوم پژوهشی در کشور خواهد شد، چرا که ثابت شده است دانش رشد اخلاقی برای پیشرفت، موردنیاز است و در کنار رشد طبیعی باید به تربیت و رشد اخلاقی نیز نگاهی جدی صورت پذیرد.
 


كد خبر: 35145  |  تاریخ درج خبر: 98/05/22  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا