ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

تعامل حوزه علمیه خراسان و ستاد مبارزه با مواد مخدر



اولین جلسه مشترک معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان با رئیس پلیس ستاد مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی با تعامل این دو نهاد در زمینه های پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با آن همراه شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام و المسلمین حمید ایزدی در نشست مشترک با رییس پلیس ستاد مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی، با بیان اینکه یکی از آسیب های اجتماعی که متوجه جامعه خصوصا نسل جوان می باشد اعتیاد است که تبعات سوء بسیار سنگین و در برخی موارد غیر قابل جبرانی بر پیکره فرد، خانواده و اجتماع وارد میکند و خود سبب بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی دیگر مثل سرقت، طلاق و... می شود، گفت: یکی از علت های گرایش افراد به مواد مخدر با توجه به تنوع بسیار زیاد مواد، عدم اطلاع افراد از مخدر بودن آن و در برخی موارد عدم اطلاع از آثار سوء اعتیاد به آن است.
 
معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان با توجه به اینکه یکی از راه های مبارزه با مواد مخدر پیشگیری از اعتیاد می باشد،افزود: از گذشته حوزه های علمیه در مساله پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر فعالیت داشته اند و ظرفیت‌هایی نیز در این زمینه وجود دارند که آماده همکاری و مشارکت هستند.
حجت الاسلام والمسلمین ایزدی با اشاره به اینکه معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان آمادگی برای تشکیل کارگروهی در مساله اعتیاد با حضور دستگاه‌های مرتبط را اعلام می دارد، در پایان ضمن تشکر از حضور مسئولین ستاد مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد: برای گسترش همکاری ها، لازم است این جلسات به صورت مستمر و در ضمن تفاهم نامه ای ادامه یابد.
گفتنی است، برگزاری دوره های آشنایی با آثار سوء مصرف مواد مخدر برای مبلغین و بهره مندی از ظرفیت آنان جهت آگاهی بخشیدن جامعه خصوصا نسل جوان در طول ایام سال به ویژه مناسبت های تبلیغی پیش رو،از دستاوردهای این نشست مشترک عنوان شده است.

 

 

كد خبر: 34944  |  تاریخ درج خبر: 98/04/30  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا