امروز: دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

دو فصلنامه علمی - تخصصی مصباح الفقاهه منتشر شدسومین شماره دو فصلنامه علمی - تخصصی مصباح الفقاهه به صاحب‌ امتیازی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان منتشر شد.


به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، سومین شماره دو فصلنامه علمی - تخصصی مصباح الفقاهه به صاحب‌ امتیازی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و مدیر مسئولی آیت الله سیدمصباح عاملی و سردبيری حجت الاسلام سیدحمید علوی آزیز و با همکاری مدرسه عالی فقاهت، منتشر شد.
براساس این گزارش، سومین شماره دوفصلنامه علمی - تخصصی مصباح‌الفقاهه، دربردارندۀ مقالات علمی طلاب حوزۀ علمیۀ خراسان در حوزه مباحث فقه، اصول و حقوق اسلامی و با رویکرد انعکاس جدیدترین دستاورهای علمی و نظریات فقهی و اصولی است که زمینه‌ای را برای تبادل اندیشه و همکاری دانش‌پژوهان، پژوهشگران، طلاب و اساتید حوزه علمیه فراهم می‌کند.
این نشریه با در نظر گرفتن اهدافی از جمله، كمك به ايجاد تحول فراگير پژوهشي در سطح حوزه علميه خراسان، توليد و نگارش متون پژوهشي معتبر جهت پاسخگویی به نیازهای علمی حوزه، جامعه و نظام اسلامی، معرفی‌ دستاوردهای‌ جدید پژوهشی‌ و ایجاد زمینه‌ تبادل‌ اندیشه‌، زمينه سازي براي نقد و بررسي آراء و نظريات مختلف، برابر نيازها و مطالبات نظام اسلامي و حمایت و ایجاد روحیه‌ و انگیزه‌ تحقیق‌ و ارج نهادن به پژوهشگران و محققان خراساني اين حوزه علميه، منتشر می شود.
گفتنی است، در این شماره مقاله هایی با عناوین « بررسی حکم باروری و بارداری به روش نوین » به همت آیت الله مصطفی اشرفی‌شاهرودی، هادی شمس‌آبادی و سعید ابن‌حسینی، « نگاهی به مقالۀ «اشتباهات ما در حجاب» به قلم آیت الله محمد هادی عبدخدائی و « معیار تشخیص و کاربرد قیاس منطقی و فقهی در کتاب جواهر الکلام » به نگارش محمدحسن ربانی، سیدعلی دلبری و غلام‌رضا محمدزاده، به چاپ رسیده است.
همچنین مقالات « بررسی مراحل امکان اخذ و عدم امکان قصد امر در متعلّق امر » به همت علی قربانی‌خراسانی و هادی شمس‌آبادی، « حمایت کیفری از تمامیّت جسمانی کودک در فقه و حقوق ایران » اثر محمد حسن قاسمی، سیّد ابوالقاسم حسینی‌زیدی و علی ریحانی‌چمن‌آباد و « بازنگری در امکان حسن شرعی احتیاط » به تحریر سید محمد جواد سید‌شبیری نیز، در این شماره منتشر شده است.
لازم به ذکر است، علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارائه مقاله در این دوفصلنامه علمی تخصصی می توانند به آدرس سامانه نشريات علمي حوزه علميه خراسان: http://journals.hozehkh.com مراجعه کنند.


كد خبر: 34674  |  تاریخ درج خبر: 98/03/19  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا