ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

درک باطن عمل، راهی برای رسیدن به ملکوت استنماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تنها عملی برای انسان اثربخش است که باطن آن را درک کرده باشد و او را به ملکوت متصل نماید.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین پژمان فر در مراسم اعتکاف طلبگی جوار بارگاه منور رضوی که به همت معاونت تبلیغ در سه روز پایانی ماه مبارک رمضان، در مسجد جامع گوهرشاد برگزار شد، با تاکید بر رعایت ظواهر شریعت و احیای سنت پیامبر بر اعتکاف ایام پایانی ماه مبارک رمضان، گفت: تنها عملی برای انسان اثربخش است که باطن آن را درک کرده باشد و او را به ملکوت متصل نماید.

وی با اشاره به اینکه ما در قیامت با حقیقت اعمال خود مواجه می شویم، گفت: هر عمل خوب و بدی که انسان در دنیا انجام می دهد یک صورت ظاهر و یک باطن و ملکوت دارد.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی عمل برای خدا را برترین اعمال دانست و گفت: اعتکاف یک مبارزه و جهاد اکبر برای انسان است و با توجه به تمرین شما در این چند روز برای دوری از دنیا، باید تلاش کنید تا این حالت در زندگی شما ثابت بماند و در این صورت است که موفق خواهید بود.
وی با بیان اینکه از ایام اعتکاف بهره برداری کنید، گفت: فرصتی را برای خلوت با خود در نظر بگیرید، بیشتر از انجام تمام مستحبات در اعتکاف، خلوت و اندیشیدن درباره خود و وجود هستی و تفکر درباره ی آن دارای اهمیت است.
حجت الاسلام والمسلمین پژمان فر داشتن یک برنامه را حاصل اعتکاف برشمرد و افزود: تمام تلاش و همت شما اینست که در طول سه روز از محل خارج نشوید، این صورت ظاهر عمل است و باطن و ملکوت این عمل و دست یابی به آن، تدوین برنامه ای برای ادامه مسیر زندگی تان است.
وی در پایان ابرازکرد: در طول روز توسلی به صاحب عصر(عج) داشته باشید و حتی در محل کار، هر روز حداقل یک بار متوسل به حضرت شوید و تمرین کنید تا این توسل، راهی برای گشایش کارهایتان باشد.
گفتنی است، اعتکاف 900 طلبه ی مشهدی در سه روز پایانی ماه مبارک رمضان در مسجد جامع گوهرشاد و در جوار بارگاه منور رضوی، به همت معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان برگزارشد.
 

كد خبر: 34660  |  تاریخ درج خبر: 98/03/17  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا