امروز: دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

با روضه حسین ، دست مان پر استهر چقدر پیش اباعبدالله علیه السلام سر به زیر تر باشیم، در زندگی سربلندتریم.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام ذاکردر مراسم اختتامیه نهیمن دوره اعتکاف طلاب حوزه علمیه خراسان در شبستان گرم مسجد گوهرشاد با اشاره به اعتکاف و آثار آن، ابراز کرد: با توجه به اینکه سه شبانه روز در جوار مضجع منور رضوی معتکف بوده ایم، باید این احساس را کسب کنیم که دست خالی از کنار حضرت رضا علیه السلام نرویم.
وی افزود: اگر دست خالی باشیم یعنی اینکه دچار شقاوت هستیم و از این رو باید برای خودمان کاری کنیم.
این مبلغ حوزه علمیه خراسان با اشاره به لزوم توسل در مسیر زندگی هر انسانی، ادامه داد: آنچه عالمان دین را ماندگار کرد بحث ولایت شان بود نه اینکه جنبه علمیت به تنهایی موجب جاودانگی شود.
وی با بیان اینکه هر چقدر پیش اباعبدالله علیه السلام سر به زیر تر باشیم، در زندگی سربلندتریم، ابراز کرد: آخرین راه برای نجات ما روضه امام حسین علیه السلام است و نباید از این توسل غافل شویم زیرا در غیر این صورت به هیچ جایی نمی رسیم.
حجت الاسلام ذاکر بعد از بیان این مطالب به قرائت دعا و مرثیه خوانی پرداخت.

گفتنی است، نهمین دوره اعتکاف طلاب حوزه علمیه خراسان با حضور حدود ۶۰۰ برادر و ۳۰۰ خواهر در چهار شبستان مسجدگوهرشاد حرم مطهر رضوی به همت معاونت تبلیغ این حوزه از ۲۷ تا ۲۹ رمضان برابر با ۱۲ تا ۱۴ خرداد ۹۸ برگزار شد.


كد خبر: 34659  |  تاریخ درج خبر: 98/03/16  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا