ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

اعتکاف نماد رشد معنویت استمدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، بیان کرد: یکی از رویش های انقلاب اسلامی، گرایش جوانان به عرصه معنویت می باشد که نماد آن در اعتکاف قابل مشاهده است.

 حجت الاسلام والمسلمین هادی صاحبقرانی در جمع طلاب معتکف مشهد و در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، گفت: اعتکاف، مظهر خلوت انسان با خداوند است و یکی از اتفافاتی که انسان باید در زندگی به آن توجه داشته باشد خلوت و راز و نیاز با معبود است تا در راستای آن، به درجات عالیه ای که برایش مقرر شده، دست یابد.

وی با بیان ضرورت و اهمیت اعتکاف در زندگی وانفسای دنیایی امروز، افزود: اعتکاف، نماد تقرب به خداوند است و یک انسان مومن و متهعد نسبت به اسلام ناب می تواند از آن به عنوان یک عامل و ظرفیت انگیزه بخش در دنیا و آخرت بهره ببرد.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، در ادامه با اشاره به اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب نیز به مقوله معنویت توجه ویژه‌ای شده است، گفت: یکی از رویش های انقلاب اسلامی، گرایش جوانان به عرصه معنویت است که نماد آن در اعتکاف قابل مشاهده می باشد و با توسعه آن در ماه های رجب و رمضان و گام دوم انقلاب و همچنین با همت و اراده مردم و مسئولان، می توانیم مساله معنویت در جامعه را برای تحقق تمدن نوین اسلامی پایه ریزی کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین صاحبقرانی اظهار داشت: نسبت به بیانیه گام دوم انقلاب طلاب جوان باید در چهار مرحله‌ی "فهم" نسبت به بیانیه، "ابلاغ" به همه مردم، "تبیین" و "اقامه" آن در جامعه تلاش کنند.
وی در پایان خطاب به طلاب جوان، خاطرنشان کرد: یکی از ضروریات علم، تهذیب و عمل است و علم بدون تهذیب به فرموده حضرت امام(ره) اگر علم توحید هم باشد، حجاب اکبر خواهد بود و هیچ ارزشی ندارد، لذا آن را در خود رشد داده و با توجه به سیره بزرگان، در راه موفقیت تلاش کنید.
گفتنی است، مراسم نهمین اعتکاف طلبگی در جوار بارگاه منور رضوی به همت معانت تبلیغ حوزه علمیه خراسان از 27 تا 29 رمضان در مسجد جامع گوهرشاد برگزارشد.

كد خبر: 34653  |  تاریخ درج خبر: 98/03/14  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا