ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ملاک، حرف شنوی و عمل به وظیفه استاستاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان با اشاره به لزوم حرف شنوی و عمل به وظیفه به عنوان ملاک بندگی خدا، ذکر حق تعالی و یاد خدا را عامل مهم در زندگی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام و المسلمین مهدی زمانی فرد در جمع طلاب معتکف که به همت معاونت تبلیغ در مسجد گوهرشاد برگزار شد،  حضور افراد در اعتکاف را مهم ارزیابی کرد و گفت: ذکر خدا اولین کاری است که می تواند میزان بهره مندی از این فرصت را بیشتر کند.
وی ابراز کرد: غفلت از خدا بهره های انسان را کم و در مقابل ذکر، باور و ارزش کار او را افزایش می دهد زیرا یاد خدا آثار فراوانی دارد که همیشه باید در حال ذکر حق تعالی بود.
استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان ادامه داد: یکی از ویژگی های اولی الالباب این است که همیشه و در هر حالتی به خدا توجه دارند.
وی به بیان آثار ذکر پرداخت و با اشاره به اینکه وقتی ذکر خدا داشته باشیم، خدا نیز به یاد انسان است، اظهار کرد: شیطان وقتی دل های ما را صید می کند که از یاد خدا غافل باشیم در حالی که فلاح و رستگاری در یاد و ذکر خدا به دست می آید.
حجت الاسلام و المسلمین زمانی فرد افزود: ذکر خدا به صورت زبانی و قلبی موجب حضور خدا در زندگی می شود و انسان حلاوت آن عمل عبادی را می چشد به طوری که دوست دارد همیشه این شیرینی عبادت را درک کند.
وی ادامه داد: برخی از علما و بزرگان ساعت ها در حرم های مطهر ائمه (علیهم السلام) زیارت کرده زیرا حقیقت عمل عبادی را درک می کنند و به تعبیری مانند این است که انسان حضور در بهشت را بچشد که طبیعتا کسی حاضر نیست این عرصه را ترک کند.


كد خبر: 34651  |  تاریخ درج خبر: 98/03/14  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا