ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

توسل به امام حسین (علیه السلام)، شرط قبولی کارهاستشرط قبولی کارها نیز توسل به سیدالشهدا (علیه السلام) است که کشتی نجات انسان هستند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام و المسلمین حق پناه در جمع طلاب معتکف با بیان اینکه اعتکاف توفیق بزرگی است که نصیب افراد می شود، ابراز کرد: درس و بحث واجب است اما آنچه به این دو، برکت می دهد، معنویت است و اگر این امر لازم، نباشد، انسان رشد نمی کند.
وی افزود: معنویت عاملی برای رشد است و شهید مطهری به واسطه اخلاص و معنویتی که داشت ترقی کرد و الا افراد دیگری هم در آن دوران بودند که از نظر علمی در رتبه های بالا قرار داشتند.
استاد حوزه علمیه خراسان یکی از راه های تقویت معنویت را اعتکاف دانست و اظهار کرد: این مقوله امر ارزشمند و مهمی است و مقام معظم رهبری نیز نسبت به امور معنوی مانند اعتکاف تاکید دارند.
وی با بیان اینکه از دعا برای دیگران نباید غافل شد، بهترین دعا را فرج امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) عنوان کرد و گفت: شرط قبولی کارها نیز توسل به سیدالشهدا (علیه السلام) است که کشتی نجات انسان هستند.
گفتنی است، اعتکاف طلاب حوزه علمیه خراسان به همت معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان از 12 تا 14 خرداد 98 در مسجد گوهرشاد با حضور حدود 900 طلبه برادر و خواهر برگزار شد.


كد خبر: 34643  |  تاریخ درج خبر: 98/03/15  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا